W Jedliczu odbył się VII Koncert Charytatywny "Gramy i śpiewamy dla Patryka".
Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu po raz kolejny okazał się wielki duchem. 14 kwietnia na sali widowiskowej Orlen Południe w Jedliczu odbył się VII Koncert Charytatywny "Gramy i śpiewamy dla Patryka", którego organizatorami byli uczniowie i absolwenci szkoły. Tym razem prosili o wsparcie dla piętnastoletniego Patryka Krężałka z Jedlicza, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe.

Uroczystego otwarcia koncertu dokonał Zygmunt Ginalski wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego. W niezwykle ciepłych słowach podkreślił, że wartością człowieka jest to ile jest w stanie dać drugiemu człowiekowi. Jako były dyrektor Zepołu Szkół w Jedliczu zaznaczył, że jest dla niego ogromnym zaszczytem inauguracja koncertu wyjątkowego, bo charytatywnego. Wyraził zadowolenie, że idea, która zrodziła się wśród uczniów siedem lat temu jest kontynuowana przez następne pokolenie młodzieży. Jak co roku do udziału w koncercie zgłosiło się wielu młodych, utalentowanych artystów o "wielkim sercu", którzy swój talent ofiarowali w tym dniu Patrykowi.

koncert Patryk

Niespodzianką dla Bohatera wieczoru były słowa przyjaźni wyśpiewane przez uczniów i panie wychowawczynie (Elżbietę Pitrus i Dagmarę Słabniak) klas: VII B (której uczniem jest Patryk) i VB (klasy Wiktorii – siostry Patryka). Następnie na scenie zaprezentowali się wokaliści czarujący publiczność swoim głosem: Marzenka Nowak, Sandra Ziomek, Dominik Jaśkiewicz, Magdalena Pikuła, Oliwia Hap, Dominika Góra i Przemek Mozelewski.

W taneczną podróż widownia została porwana przez: Smerfików – Rising Stars Mini – Studio Tańca AT DANCE Jasło-Krosno (instruktor i choreograf Tomasz Berkowicz), LUZ – Lady Gim Jasło (instruktor i choreograf – Sylwia Kilar), ISKIERKI – GOSIR Jedlicze (instruktor i choreograf – Sylwia Kilar), Małgorzatę Buczek –solistka grup baletowych RCKP Krosno (Monika Waga), SZASSE – GOK Jedlicze (instruktor i choreograf – Magdalena Skiba) oraz OMEGA – GOK Chorkówka (instruktor i choreograf Tomasz Berkowicz).

Na scenie pojawiły się również niezwykle charyzmatyczne panie - Barbara Barwikowska (Wolna Grupa Motocyklowa SHERIF RIDERSE) i Wenecja Żychowska (Przewodnicząca Zarządu Osiedla Jedlicze-Borek, radna Rady Miejskiej w Jedliczu), które prowadząc licytację swoim urokiem osobistym otworzyły serca i…”kieszenie” widowni. Dodatkową atrakcją dla zwycięzców licytacji był przejazd motocyklem w towarzystwie członków grupy SHERIF RIDERSE.

O tym, że koncerty organizowane przez uczniów jedlickiej szkoły cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem świadczy licznie zapełniona widownia. Jednak w tym roku mieszkańcy Jedlicza pokazali niesamowitą solidarność z Patrykiem i jego rodziną – sala z trudem mieściła wszystkich tych, którzy pragnęli dorzucić "swoją cegiełkę" dla Patryka. I za to organizatorzy w szczególności bardzo gorąco dziękują.

koncert Patryk

Organizatorzy podkreślają, że VII Koncert Charytatywny "Gramy i śpiewamy dla Patryka”" to zaangażowanie i pomoc wielu ludzi, dzięki którym ta impreza miała tak wyjątkowy charakter.  Należą do nich między innymi: Jakub Skibiński i Adrian Pawluś (Jacob Sound System), Tomasz Jurzysta (oświetlenie), Dagmara Słabniak, Elżbieta Pitrus, Irena Pikul, Maciej Honkisz, Jerzy Duda (Form-Art s,c. w Jedliczu), Katarzyna Pietryka, KGW Jedlicze-Borek, Wojciech Kozicki (Pit-Stop warsztat samochodowy w Tarnowcu), BiuroPromocji w Miejscu Piastowym, Wioletta Łapińska, Ilona Chudy, Mariola Ordyna, Sylwia Dziura, Barbara Barwikowska, Piotr Słowik, Robert Dobosz (Krośnieński Klub WILKI Krosno), Beata Świszcz, Sylwia Kilar (LADY GIM Jasło), Janusz Walciszewski (Krośnieński Klub Koszykówki), Jakub Pomprowicz, Huta Szkła ZORZA w Jedliczu, Huta Szkła GLASMARK, Wolna Grupa Motocyklowa Sheriff i liczni anonimowi darczyńcy ciast i ciasteczek.