W ramach przerwy świątecznej jaka miała miejsce podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych, GOSiR Jedlicze zorganizował cztery turnieje dla dzieci i młodzieży.
W ramach przerwy świątecznej jaka miała miejsce podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych, GOSiR Jedlicze zorganizował cztery turnieje dla dzieci i młodzieży. Były to Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych, Turniej Halowej Piłki Nożnej klas 7-ych, 8-ych Szkół Podstawowych i Gimnazjów, Turniej 2-ek oraz 3-ek w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
I tym razem nie obeszło się bez rzeczowych nagród oraz słodkości dla wszystkich uczestników naszych zawodów. Dla najlepszych drużyn przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary, które z pewnością będą miłym wspomnieniem po wielkanocnych zmaganiach.

Jedlicze turniej

- Wielkanocny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych
W Wielki Czwartek, 18 kwietnia rozegrano Wielkanocny Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców Szkół Podstawowych. W turnieju tym, podobnie jak w zeszłym roku wystartowały 3 drużyny, co wcale nie było przeszkodą na miłe spędzenie wolnego czasu. Zwycięzcę Turnieju wyłoniły mecze grane w systemie „każdy z każdym”. Po ponad godzinnej rywalizacji zwycięzcą okazałą się drużyna Nafta Jedlicze, która pokonała kolejną drużynę FC Przegrywy różnicą strzelonych bramek. Trzecie miejsce zajęła drużyna FC Dobieszyn. Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz słodki poczęstunek.


Jedlicze turniej

- Wielkanocny Turniej Halowej Piłki Nożnej klas 7-ych, 8-ych Szkół Podstawowych i Gimnazjów
Zaraz po Turnieju klas młodszych Szkoły Podstawowej miał miejsce Turniej klas starszych. W turnieju tym wystartowało 7 drużyn nie tylko z terenu Gminy. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do dalszych eliminacji przechodziły dwie najlepsze drużyny, które grały między sobą „na krzyż”. Po zaciętej walce zwycięzcą turnieju został zespół GS Olimpia. W trakcie trwania turnieju wyłoniony został najlepszy zawodnik, którym został Konrad Klatka z zespołu Wrzątek Zimna Woda, oraz najlepszego bramkarza Szymona Jastrzębskiego z GS Olimpia. Wyróżnienie za udział Turnieju otrzymały również dwie dziewczyny Oliwia Berdechowska oraz Zuzanna Gołąb, obie z zespołu Moderówka.

Jedlicze turniej

- Wielkanocne Turnieje w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2-ek i 3-ek
Turnieje te odbyły się 23 kwietnia i jak zwykle cieszyły się zainteresowaniem wśród dziewcząt. W rywalizacji 2-ek siatkarskich łącznie było 9 zespołów, które zagrały w jednej grupie systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się do jednego seta do 20 pkt., który równocześnie był punktem kończącym mecz, bez konieczności różnicy dwóch punktów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół Kserówki (Aleksandra Paradysz i Nadia Głowacka), który w rozgrywkach nie przegrał żadnego meczu. Drugie miejsce zajął zespół Księżniczki(Aleksandra Kozak i Amelia Pudełko), które uległy tylko drużynie zwycięskiej. Trzecie miejsce zajął zespół Monkey (Gabriela Paradysz i Zuzanna Świątek), które w bezpośrednim meczu okazały się lepsze od zajmującego czwartą lokatę zespołu Jagódek (Kinga Penar i Jagoda Staroń). Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, medale oraz dyplomy a każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

W Turnieju 3-ek wystąpiło tylko 4 zespoły, które zostały rozpisane w jednej grupie. System tak jak w 2-ach „każdy z każdym”, gdzie o zwycięstwie decydowała największa liczba zdobytych punktów. Mecze rozgrywane były do 2 setów do 20 pkt. Przy tie-break-u punktem kończącym był zdobyty 25 pkt, bez konieczności różnicy dwóch punktów. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą został zespół Seniorki, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce zajął Gosirki. Wszystkie uczestniczki otrzymały słodki poczęstunek, zaś finałowe zawodniczki dyplomy, medale oraz pamiątkowe statuetki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za aktywne spędzenie wolnego czasu.