W minioną sobotę wędkarze rywalizowali nad Zalewem "Chlebianka".
W dniu 11 maja (sobota) 2019 roku obyły się w Jedliczu zawody spławikowe, zorganizowane przez Koło Wędkarskie "Jętka" Jedlicze. Obok Mistrzostw Koła, Zarząd poprowadził również zawody otwarte dla dzieci i młodzieży do 18 lat. Nad Zalewem "Chlebianka" w Jedliczu pojawiło się w tym dniu wielu młodych amatorów wędkarstwa.

zawody Jedlicze

Chłopcy dzielnie walczyli o zwycięstwo. Ostatecznie po zważeniu i policzeniu wszystkich ryb złowionych przez zawodników, pierwsze miejsce zajął Kamil Bęben. Drugie miejsce zdobył Jakub Korzeniowski, a na trzecim znalazł się Wiktor Bożek. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez Koło "Jętka" Jedlicze.

Kolejne miejsca zajęli: Jakub Twaróg, Wojciech Dubis i Alan Bożek. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów (lokalni przedsiębiorcy: sklep wędkarski oraz producent zanęt i przynęt). W myśl zasady „złów i wypuść” wszystkie ryby wróciły do wody. Na zakończenie spotkania wędkarze i osoby towarzyszące wspólnie upiekli kiełbaski na ognisku. Zawody miały na celu propagowanie wśród młodego pokolenia sportu, jakim jest wędkarstwo (rybactwo rekreacyjne).