Powiat Krośnieński otrzymał dofinansowanie na realizację dwóch inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Dzięki dotacji zostanie przebudowana droga powiatowa nr 1974R Krosno - Targowiska - Wróblik Szlachecki w Targowiskach i na odcinku w miejscowości Widacz i Wróblik Królewski. Druga inwestycja obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 1945R Jaszczew - Jedlicze w miejscowościach Jaszczew i Jedlicze.

Uroczyste podpisanie i wręczenie umów o dofinansowanie zadań zatwierdzonych do realizacji w 2019 roku odbyło się 20 maja br. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz parlamentarzyści i samorządowcy. W imieniu samorządu Powiatu Krośnieńskiego umowę podpisali starosta Jan Pelczar, wicestarosta Andrzej Guzik i skarbnik Krystyna Kasza.

Wnioski złożone we wrześniu 2018 roku przez Powiat Krośnieński zostały wysoko ocenione zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce na liście rankingowej. Prace drogowe rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca po zakończeniu procedury przetargowej i wyłonieniu wykonawcy.

Oceń artykuł