W sobotę 18 maja w Jedliczu odbył się XII Otwarty Turniej Szachowy z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
Tegoroczne Turnieje związane z obchodami Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w porównaniu do zeszłorocznych rozciągnęły się w czasie. I tym razem oprócz Rodzinnego Turnieju Strzeleckiego, który odbył się w samo Święto, drugi turniej odbył się dopiero w minioną sobotę tj. 18 maja. Był to już XII Otwarty Turniej Szachowy z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Turniej Szachowy

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze Ryszard Zagórski, witając serdecznie zgromadzonych zawodników i dokonując symbolicznego pierwszego ruchu pionkiem. Ponad 70 zawodników rywalizowało w trzech kategoriach.

Turniej Szachowy

Podczas turnieju oprócz zwycięzców poszczególnych kategorii wyłoniono również najmłodszych, najstarszego, jak i najlepszych zawodników reprezentujących Gminę. Najlepsi gracze oprócz pamiątkowych dyplomów i pucharów, otrzymali również nagrody, które wręczył w imieniu organizatorów sędzia główny Turnieju Marian Lorenc oraz Dyrektor GOSiR w Jedliczu.

Turniej Szachowy

Na wszystkich najmłodszych uczestników czekały słodkie niespodzianki oraz pamiątkowe medale. GOSiR Jedlicze składa serdeczne podziękowania sędziemu głównemu Turnieju Marianowi Lorencowi za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów.

Oceń artykuł