W dniach od 6 do 7 lipca GOSiR Jedlicze był organizatorem trzech imprez towarzyszących dla mieszkańców Gminy w ramach Dni Jedlicza.
6 lipca odbyła się pierwsza z imprez a był to Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Mixt-ów rozgrywany na boisku przy Hali GOSiR-u. Do walki o pierwsze miejsce stanęło 9 zespołów. Mecze rozgrywane były do jednego seta (21 pkt.) „systemem brazylijskim”. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół Jurczyk/ Orzechowicz, który po zaciętej walce w finale pokonał parę Piróg/Jucha (21:18). O trzecie miejsce walczyły Kaktusy wraz z zespołem W/B. Ostatecznie wygrały Kaktusy (21:19) tym samy zdobywając III miejsce na podium. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, nagrody oraz dyplomy a każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek. Sędziom głównym zwodów był Pan Łukasz Ziobro.

Dni Jedlicza

Również w tym samym dniu odbył się Piłkarski Turniej Oldbojów o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze rozgrywany na stadionie ZKS Nafta Splast Jedlicze. Do wspólnej rywalizacji przystąpiły cztery drużyny z LKS Nurt Potok, OKS Guzikówka Krosno, LKS Victoria Dobieszyn oraz ZKS Nafta-Splast Jedlicza. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa Nafty Splast Jedlicze, która pokonała konkurentów, przegrywając tylko z zespołem z Dobieszyna. Zespół OKS Guzikówka wywalczył II miejsce, natomiast III miejsce zajęli zawodnicy Nurt Potok, a na ostatnim IV miejscu uplasował się zespół Victorii Dobieszyn. Cały turniej odbył się w miłej, sportowej atmosferze, gdzie głównym celem nie była walka o pierwsze miejsce lecz spędzenie wspólnie wolnego czasu wśród starych znajomych z boiska. Sędziom głównym zwodów był Pan Radosław Kuszaj, a kierownikiem awodów Pan Roman Kopeć.

GOSiR Jedlicze

Ostatnie Zawody miały miejsce w niedzielę 7 lipca na zalewie Chlebianka. Łącznie wystartowało 25 zawodników w dwóch grupach wiekowych. W kategorii Seniorów zwycięzcą została Marzena Kubacka uzyskując wynik 1,650 kg przy 4 złowionych rybach. II miejsce przypadło Kamilowi Sałaj – 12 sztuk ryb o łącznej wadze 1,250 kg, a III miejsce wywalczył Paweł Znój łowiąc 23 sztuki o łącznej wadze 0,685 kg.

zawody wędkarskie

Wśród Juniorów I miejsce zajął Jakub Korzeniowski łowiąc 5 sztuk ryb o łącznej wadze 0,265 kg. II i III miejsca nie było ponieważ nikt więcej nie zgłosił się w tej kategorii wiekowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody oraz poczęstunek. Nagrody wręczał Zastępca Burmistrza, Pan Ryszard Zagórski, Pan Wojciech Florczak Dyrektor GOSiR Jedlicze oraz Prezes Koła PZW „Jasiołka” Pan Waldemar Wiatr. Sędzią głównym zawodów był Pan Janusz Pieniążek.