Kolejna duża inwestycja drogowa w powiecie krośnieńskim. Wyremontowany zostanie odcinek drogi powiatowej w Jaszczwi i Jedliczu.
Powiat Krośnieński realizuje inwestycję polegającą na przebudowie drogi powiatowej nr 1945 R Jaszczew - Jedlicze w miejscowości Jaszczew i Jedlicze. Inwestycja zamyka komunikacyjny odcinek dróg powiatowych od drogi krajowej nr 28 do drogi powiatowej nr 1847R Szebnie - Jedlicze - Potok w miejscowości Jedlicze. Wartość inwestycji zamknie się w kwocie 1 743 961,51 zł. Zadanie współfinansowane jest w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych, przy wsparciu Gminy Jedlicze w kwocie 348 792 zł.

Umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez Gminę Jedlicze dla Powiatu Krośnieńskiego w dniu 23 lipca br. oficjalnie podpisali Starosta Krośnieński Jan Pelczar i Burmistrz Gminy Jolanta Urbanik.

Zakres prac obejmuje między innymi: przebudowę konstrukcji nawierzchni jezdni, budowę i przebudowę chodników o łącznej długości 802 m, przebudowę skrzyżowań, budowę zatoki przystankowej, wykonanie dwóch przejść dla pieszych z aktywnym oznakowaniem oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Wykonawcą robót jest firma STRABAG. Zgodnie z umową zakończenie prac zaplanowano na 28 listopada 2019 roku.

Udostępnij ten artykuł znajomym: