1 lutego w hali widowiskowo - sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyła się już VII edycja zawodów łuczniczych upamiętniająca jedlickiego działacza sportowego Zenona Jaracza.
Co roku dzień memoriału - to wielkie wydarzenie sportowe w naszym mieście, które swoją obecnością uświetniają członkowie rodziny Jaraczów. W tym roku byli z nami Krystyna Jaracz - córka Zenona Jaracza, oraz wnukowie Wojciech i Tomasz wraz z małżonką Katarzyną i dziećmi.

VII Memoriał Zenona Jaracza w Łucznictwie

W ceremonii otwarcia i zakończenia zawodów uczestniczyli także: Marcin Filip - Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze, który powitał wszystkich uczestników i dokonał otwarcia zawodów, Piotr Woźniak - Przewodniczący Rady Miejskiej, Wojciech Florczak - Dyrektor GOSiR oraz Roman Kudroń - Prezes ŁUKS Jedlicze. Sędzią głównym zawodów był Zdzisław Toczek.

VII Memoriał Zenona Jaracza w Łucznictwie

Do zawodów zgłosiło się 117 zawodników, jednak do rywalizacji w dniu zawodów stanęło łącznie 105 zawodników z 10 klubów Województwa Podkarpackiego, w tym 20 zawodników ŁUKS Jedlicze, którzy osiągnęli znakomite wyniki:
II miejsce - Drużyna ŁUKS kat. Open
III miejsce - Drużyna ŁUKS kat. Młodsza
I miejsce - Józef Kudroń kat. Open
II miejsce - Bartłomiej Gos kat. Open
II miejsce - Malwina Kubit kat. Młodzik
III miejsce - Anna Szafran kat. Dziecko
III miejsce - Filip Grabek kat. Dziecko Młodsze.
V miejsce - Kacper Rozpara kat. Dziecko Młodsze
VI miejsce - Katarzyna Kozioł kat. Open
VI miejsce - Julia Sanocka kat. Dziecko Młodsze
VII miejsce - Maja Warchoł kat. Dziecko Młodsze
VIII miejsce - Małgorzata Tenerowicz kat. Dziecko Młodsze

Szczegółowe wyniki: pdf

VII Memoriał Zenona Jaracza w Łucznictwie

Tegorocznemu memoriałowi towarzyszyła okolicznościowa wystawa, której motywem przewodnim była historia łucznictwa w Jedliczu w latach 1951 - 2020, którą tworzył przez ponad 40 lat trener, wychowawca i działacz Zenon Jaracz. Przedstawiono zdjęcia oraz sprzęt łuczniczy, który był używany od 1951 roku, kiedy sekcja została założona. Dla młodych zawodników wystawa była okazją do zapoznania się z tym, jak łucznictwo wyglądało 70 lat temu.

VII Memoriał Zenona Jaracza w Łucznictwie

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji zawodów: Gminie Jedlicze, GOSiR Jedlicze, JPGKiM Jedlicze, firmie Jubiler Jaracz, rodzicom i zawodnikom ŁUKS Jedlicze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.