Pięć firm złożyło ofertę na budowę mostu na rzece Jasiołce w Jedliczu.
Pomysł połączenia gmin Jedlicze i Tarnowiec mostem na rzece Jasiołka jest coraz bliższy realizacji. 30 marca otwarto oferty przetargowe na tę inwestycję. Przetarg ogłoszono 27 lipca, a ofertę budowy zaproponowało pięć firm: z Dębicy, Pruszkowa, Rzeszowa, Tarnobrzega i Stalowej Woli. Wszystkie są w przedziale od 6 472 935, 41 zł do 9 486 531, 82 zł brutto. Oferenci zaproponowali 84-miesięczny okres gwarancji.

Na budowę mostu wraz z drogą dojazdową gmina Jedlicze złożyła w ubiegłym roku wniosek o dofinansowanie do Funduszu Dróg Samorządowych. Nowy most ma powstać w miejscu kładki linowej na osiedlu Męcinka i połączy Jedlicze ze znajdującą się po drugiej stronie rzeki Brzezówką w gminie Tarnowiec.

- Po pozytywnej ocenie naszego wniosku przez wojewodę, oczekujemy obecnie na zatwierdzenie dofinansowania przez premiera Mateusza Morawieckiego. Pozyskane środki i realizacja inwestycji będzie spełnieniem długoletnich oczekiwań mieszkańców oraz nasz wspólny wielki sukces - powiedziała burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik.

Zgonie z planem, budowa mostu została podzielona na dwa etapy. Pierwszy ma się rozpocząć w tym roku i potrwać od lipca do końca listopada br., a drugi od grudnia 2020 r. do końca października roku 2021.