Ze sprzedaży wycofane zostały niewłaściwie oznakowane butelki piwa Carlsberg Pilsner Premium 500 ml.
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez producenta wycofaniu niewłaściwie oznakowanych butelek piwa Carlsberg Pilsner Premium 500 ml. W wyniku błędu na linii produkcyjnej do niektórych butelek zastosowano niewłaściwą etykietę główną, która sugeruje, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,0% obj. Etykieta tylna jest prawidłowa, zawarte na niej informacje wskazują, że jest to produkt z zawartością alkoholu.

Szczegóły dotyczące produktu:
Nazwa produktu: Carlsberg Pilsner Premium 500 ml
Dystrybutor: Carlsberg Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 34 02-255 Warszawa
Wycofaniu podlega piwo Carlsberg Pilsner Premium w butelkach o poj. 500 ml o numerach partii
i dacie minimalnej trwałości:
LPL03L/215, 30.04.22 wskazane godziny na butelce od 10:05 do 10:27

Producent niezwłocznie po otrzymaniu informacji o pomyłce powstałej podczas etykietowania poinformował odbiorcę, który otrzymał błędnie oznakowany produkt tj. Jeronimo Martins Polska S.A. o konieczności zablokowania sprzedaży wadliwego towaru. Zamieszczono komunikat skierowany do konsumentów na stronie internetowej Carlsberg Polska.
Carlsberg Polska Sp. z o.o. zwrócił się do Jeronimo Martins Polska S.A. o umieszczenie w punktach sprzedaży komunikatów dla konsumentów informujących o zaistniałej sytuacji oraz możliwości zwrotu produktu.
Ponadto producent wprowadził dodatkowe procedury kontrolne w celu wyeliminowania ryzyka ponownego błędu.
Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu.

Zgodnie z informacją na stronie internetowej producenta, w przypadku dokonania zakupu produktu ze wskazanej powyżej partii producent prosi o kontakt z infolinią Carlsberg Polska pod numerem telefonu 801 888 333 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru. Konsumenci są również uprawnieni do zwrotu tego produktu w sklepie, w którym dokonali zakupu.

Ankieta

Pijesz piwo bezalkoholowe?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.