Jaki samochód ratowniczo-gaśniczy trafi do strażaków ochotników z Komborni?
Gmina Korczyna ogłosiła przetarg na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Komborni. Zgodnie ze specyfikacją przetargową ma to być samochód specjalny typu GBA o mocy silnika około 285 KM, podwoziu 4x4, napędzie szosowym i terenowym. Zbiornik na wodę ma mieć pojemność 3000 litrów, a na środek pianotwórczy około 300 litrów. Na wyposażeniu ma się także znaleźć autopompa dwuzakresowa o wydajności 2900 l/min przy 8 barach i wydajności na wysokim ciśnieniu 450 l/min przy 40 barach.

Firmy mogą składać oferty do 28 maja br. Do godz. 10.00. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia procedur przetargowych, nowy samochód ratowniczo-gaśniczy ma trafić do OSP w Komborni we wrześniu br.

Zakup samochodu współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

AKTUALIZACJA
28 maja w Urzędzie Gminy Korczyna nastąpiło w otwarcie ofert w przetargu na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Komborni. W budżecie gminy Korczyna przeznaczono na to zadanie 790 tys. zł. W ustalonym terminie wpłynęła jedna oferta. Złożyło ja Przedsiębiorstwo Specjalistyczne BOCAR z Korbinowa. Spółka zaproponowała dostarczenie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego za 799,5 tys. zł, z terminem wykonania do 11 sierpnia 2020 r. i 36-miesięczną gwarancją.
Firma BOCAR z Korbinowa w swojej ofercie ma średnie samochody ratowniczo-gaśnicze na podwoziu Mercedesa i Volvo.