Co zrobić z biegającymi po Korczynie świniami? Problem zgłaszają mieszkańcy miejscowości.
Redakcja otrzymała sygnały od mieszkańców Korczyny, którzy nie mogą się uporać z problemem biegających po miejscowości świń.

- Od pewnego czasu jest to problem. Świnki biegają sobie luzem, podchodzą pod domy i jak to świnki, zdarza się, że ryją i powodują zniszczenia przy domach - opowiada jeden z mieszkańców Korczyny.

Inna mieszkanka dodaje, że mogą być głodne, gdyż wyszukują jedzenia.

- Nie jest to też chyba najlepsza wizytówka gminy, jak zwierzęta biegają luzem po centrum Korczyny - podkreśla mieszkanka Korczyny.

Fakt ten potwierdza Komenda Miejska Policji w Krośnie, która otrzymała w ubiegłym tygodniu sygnały o biegających świniach w rejonie ulic Szczepanika i Ogrodowej w Korczynie.

- Policjanci szybko ustalili właściciela zwierząt. Okazał się nim mieszkaniec Korczyny, a zwierzęta same wydostały się z terenu posesji - informuje asp. sztab. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Jak dodaje Paweł Buczyński, policja prowadzi czynności wyjaśniające z artykułu 77 Kodeksu wykroczeń (niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia). Czyn ten podlega karze ograniczenia wolności lub grzywny do 1000 zł. Po skompletowaniu materiałów, sprawa trafi do sądu z wnioskiem o ukaranie.