W ciągu kilku minut spokojne potoki zamieniły się w rwące, górskie rzeki.
Nad Krosnem i częścią powiatu krośnieńskiego przeszły dziś po południu i wieczorem gwałtowne ulewy. Spokojne, małe potoki i strumienie zamieniły się błyskawiczne w rwące rzeki.

Najtrudniejsza sytuacja jest w gminie Korczyna, Wojaszówka i Jedlicze, a także w Krośnie na ulicy Wisze. Do działań skierowano wiele zastępów OSP z terenu powiatu a także strażaków ościennych powiatów.

Podtopionych i zalanych jest wiele budynków mieszkalnych, część dróg powiatowych była przez pewien czas nieprzejezdna. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie.

[AKTUALIZACJA]


- Front burzowy nie ustępuje. Komórki burzowe dynamicznie przemieszczają się nad obszarem naszego województwa. Po intensywnych opadach deszczu – lokalnie ponad 80 mm mamy informacje o licznych podtopieniach w powiatach jasielskim (250 zdarzeń) i brzozowskim (50) oraz krośnieńskim. W związku z przejściem frontu burzowego odnotowano największy opad w Jaśle 86,4 mm i Bieczu 50,8 mm. Front burzowy przemieszcza się w środkowej części województwa od Jasła do Przemyśla. IMGW wydłużyło ostrzeżenie meteorologiczne 3 st. do godz. 1:00 wszystkie służby oraz wojsko minimalizują i usuwają skutki zagrożenia. Sytuacja jest dynamiczna i rozwojowa. Z magazynów wojewódzkich wydawany jest sprzęt przeciwpowodziowy. Służby cały czas intensywnie pracują w terenie. Należy zwracać szczególną uwagę na śledzenie bieżących komunikatów pogodowych - a zwłaszcza alertów. - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego.

[AKTUALIZACJA]

Woda uszkodziła drogę krajową nr 28 w Moderówce. Droga nieprzejezdna. Zobacz film: https://www.facebook.com/terazkrosno/videos/2756010648012544/

[AKTUALIZACJA]

W niedzielę od godzin porannych strażacy ciągle mają pełne ręce roboty. Tym razem głównie wyjeżdżają do wypompowywania wody z zalanych obiektów. Jak poinformował w niedzielę, 28 czerwca o godz. 8.30 st. bryg. Mariusz Bieńczak, komendant miejski PSP w Krośnie, w związku intensywnymi opadami deszczu strażacy odnotowali już 266 interwencji w powiecie krośnieńskim i mieście Krośnie. Liczba cały czas rośnie.