Policjanci z krośnieńskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców rozbojów. Pierwsze napady miały miejsce dwa lata temu. Ofiarami przestępców były starsze kobiety mieszkające samotnie oraz ekspedientki sklepów spożywczych i aptek. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
Jak ustalili krośnieńscy policjanci, 20-latek z gminy Korczyna, dwa lata temu w lutym i marcu wspólnie z czterema wspólnikami napadał na samotnie mieszkające kobiety w Korczynie i Komborni. Przestępcy wybierali domy na uboczu miejscowości i po wejściu do mieszkania grozili pozbawieniem życia, używając do tego atrapy broni. Po doprowadzeniu ofiary do stanu bezbronności żądali pieniędzy. Kolejnymi przestępstwami, jakich dopuścił się 20-latek, była seria rozbojów na ekspedientkach sklepów i aptek w Krośnie, Jedliczu, Godowej i Komborni. W marcu br. pięciokrotnie napadł na placówki handlowe. Również przy użyciu atrapy broni groził pozbawieniem życia i żądał wydania gotówki.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. W jego sprawie w marcu br. sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Obecnie na wniosek policji prokurator objął go dozorem policyjnym oraz zakazał mężczyźnie opuszczania miejsca zamieszkania w godz. 23:00 - 07:00. Wspólnicy 20-latka również usłyszeli zarzuty. O dalszym losie przestępców zdecyduje sąd.