Ogromny sukces młodej biegaczki narciarskiej z gminy Korczyna. Izabela Marcisz została mistrzynią świata juniorek w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną. Gratulujemy!
Szczęśliwy okazał się piątek, 12 lutego dla zawodniczki Stowarzyszenia Sportowego Prządki Ski.

Na odbywających się w fińskim Vuokatti mistrzostwach świata juniorów do lat 23 w biegach narciarskich, Izabela Marcisz zdobyła złoty medal na dystansie 10 km techniką dowolną. O 11,2 sekundy wyprzedziła Szwedkę Luise Lindstroem, a o 19,6 sek. Norweżkę Heddę Oestberg Amundsen.

Izabela Marcisz

Nie jest to pierwszy sukces zawodniczki z powiatu krośnieńskiego, która w kadrze Polski trenuje pod okiem mistrzyni Justyny Kowalczyk. W ubiegłym roku na mistrzostwach świata juniorów zdobyła również medale - dwa srebrne i jeden brązowy.

13-02-2021 13:58 14 36

Ogromny sukces !!! Wielkie gratulacje tym bardziej że Mistrzostwo zdobyte bez leków na astmę !!!
Wiem co mówię ponieważ przez wiele lat uprawiałem tą dyscyplinę sportu. Było to dawno temu. Dyscyplina wymagająca ogromnej determinacji, zdrowia, talentu.