Dwie bramki Marcina Balawajdra w drugiej połowie dały zwycięstwo Kotwicy w meczu z Beskidem Posada Górna. Obydwie drużyny walczą o utrzymanie się w klasie okręgowej.
Kotwica Korczyna wygrała pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Było to zwycięstwo o tyle ważne, że z drużyną, która również walczy o utrzymanie się w „okręgówce”. Pierwsza połowa ułożyła się po myśli zawodników z Posady Górnej. Na prowadzenie wyszli sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy za sprawą Piotra Świdra, który silnym strzałem w długi róg pokonał Przemysława Mularza.
Druga połowa to zdecydowana przewaga Kotwicy. Wiktor Czajka dwukrotnie trafił w poprzeczkę (47 i 51 min.). W 59 minucie Patryk Gacek w pięknym stylu obronił strzał Dawida Cieplika z rzutu wolnego z 19 metrów. Cztery minuty później do wyrównania doprowadził precyzyjnym, silnym strzałem Marcin Balawajder. Ten sam zawodnik dał cenne zwycięstwo Kotwicy. W 88 minucie strzałem głową umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu z prawej strony Tomasza Kolasińskiego.

Kotwica Korczyna - Beskid Posada Górna

Kotwica Korczyna – Beskid Posada Górna 2-1 (0-1)
0-1 Piotr Świder (39 min.), 1-1 Marcin Balawajder (63 min.), 2-1 Marcin Balawajder (88 min.)

Kotwica: Przemysław Mularz – Tomasz Janusz, Tomasz Kolasiński, Dawid Cieplik, Dawid Zych (89 Maciej Abratowski), Konrad Urbanek, Wiktor Czajka, Maciej Gorzynik, Grzegorz Puk, Dawid Surmacz (90 Kacper Białogłowicz), Marcin Balawajder. Trener: Przemysław Mularz.

Beskid: Patryk Gacek – Kacper Kozioł, Arkadiusz Świder (66 Daniel Ozga), Wojciech Smerecki, Dominik Szatkowski, Dominik Czyż, Józef Maślany, Piotr Świder, Mateusz Niemczyk, Wojciech Golowski (78 Filip Centarski), Jakub Hanus (46 Dariusz Jęczkowski). Trener: Szymon Cetnarski.

Wojciech Heret, Kamil Dobosz, Michał Pilszak
Od lewej: Wojciech Heret, Kamil Dobosz, Michał Pilszak

Żółte karki: Maciej Gorzynik – Arkadiusz Świder, Józef Maślany, Mateusz Niemczyk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu:

~AS

15-06-2021 22:19 16 36

Szkoda kasy na to badziewie lepiej gmina by drogi połatała bo dziury w drogach ogromne , a tu tylko same wulgaryzmy na tych meczach i nic więcej .