Reprezentant Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate Tomasz Pikuła wywalczył w Hiszpanii tytuł mistrza w kategorii Masters do 85 kg.
7 maja w Barcelonie, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii zorganizowane przez klub Oyamas Karate prowadzony przez BC Shihan Daniela Lorente.

W rywalizacji udział wzięło 193 zawodników z 21 państw. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowali senpai Tomasz Pikuła i w roli sekundanta senpai Aleks Łączak.

Tomasz Pikuła na podium
Tomasz Pikuła na najwyższym stopniu podium

Tomasz Pikuła startując w kategorii Masters do 85 kg wywalczył złoty medal. - Pierwszą walkę stoczył z reprezentantem Niemiec - sędziowie byli jednogłośni co do werdyktu. W drugiej walce pokonał zawodnika z Francji, a finał to już był pokaz umiejętności senpai Tomka, jego odporności oraz niebywałej kondycji - pokonał, przez czasem, reprezentanta Chile i został Mistrzem Hiszpanii - relacjonuje Roman Woźniak, prezes Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. - Senpai Tomek to niewątpliwie wzór karateki - systematycznie, trzy razy w tygodniu uczęszcza na treningi, ponadto biega i pływa długie dystanse. I mimo, iż podążać drogą kyokushin karate zaczął dość późno, to udowodnił, iż wiek nie ma znaczenia - ciężka praca pozwala na spełnianie swoich sportowych marzeń - dodaje Roman Woźniak.