3 maja w Komborni zorganizowane zostały gminne obchody Dnia Strażaka, w trakcie których nastąpiło oficjalne przekazanie nowego lekkiego samochodu dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.
Gminne obchody Dnia Strażaka w Komborni rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Matki Boskiej Pocieszenia i św. Marcina.

Po uroczystej mszy świętej nastąpił przemarsz poczt sztandarowych, druhów, zaproszonych gości, władz samorządowych i mieszkańców na plac przed Domem Strażaka. Przed rozpoczęciem uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego wieloletniego członka OSP w Korczynie dh Wiesława Jabłońskiego.

Uroczyste przekazanie samochodu nastąpiło zgodnie z ceremoniałem pożarniczym - dowódca uroczystości złożył meldunek, podniesiono flagę na maszt i odegrano hymn państwowy. Symbolicznego przekazania kluczyków i dowodu rejestracyjnego samochodu dokonał Wójt Gminy Korczyna Jan Zych i Władysław Pelczar Przewodniczący Rady Gminy Korczyna na ręce naczelnika dh Jana Wawrzkowicza i kierowcy dh Witolda Wityńskiego.

Wideo

Strażackie święto było również okazją do wręczenia medali za zasługi dla pożarnictwa i odznaczeń wzorowy strażak.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Iskrzyni pod dyrekcją Wiesława Wojnara. Dowódcą uroczystości był dh Piotr Przybyłowski.

Przekazany we wtorek wart ponad 160 tys. zł samochód jest pierwszym w 128 letniej historii jednostki fabrycznie nowym samochodem. Dofinansowanie na jego zakup otrzymano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
W podziale bojowym OSP Kombornia obok nowego Opla Movano pozostaje Star 244. Wcześniej strażacy korzystali z samochodu Żuk, który w ostatnim czasie został zezłomowany i samochodu Magirus, który przekazano do Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Komborskiej.

Oceń artykuł