Szybkie samochody powracają do Korczyny. Już niedługo Wyścig Górski "Prządki 2017".
Niespełna dwa tygodnie pozostały do ostatniej imprezy z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W dniach od 15 do 17 września po raz 14. odbędzie się na terenie Gminy Korczyna Wyścig Górski "Prządki 2017". Będzie to XI i XII runda.

Tegoroczne zawody nie będą mniej emocjonujące od pozostałych sezonów, gdyż w Korczynie rozstrzygały się zmagania o tytuły mistrzów w klasach, grupach i klasyfikacji generalnej. Bardziej wtajemniczeni orientują się bowiem, że w Wyścigach Górskich jest bardzo rozbudowana klasyfikacja zawodników, w zależności od tego jakimi samochodami się oni poruszają. Począwszy od niemodyfikowanych mechanicznie współczesnych samochodów, przez wszelkiego rodzaju auta budowane specjalnie do tej dyscypliny, samochody historyczne, które niejednokrotnie są idealnymi kopiami rajdówek i wyścigówek, a które w poprzednim stuleciu były niepokonane na trasach, kończąc na pojazdach otwartych, jakimi są formuły.

wyscig górski

Sobotnie i niedzielne starty zawodników będzie można oglądać już w Korczynie wzdłuż drogi prowadzącej z centrum miejscowości do Czarnorzek. Każdy kierowca, który lubi jazdę za przysłowiowym kółkiem, kiedy choć raz pokona tę trasę, od razu zrozumie dlaczego zawodnicy tak bardzo lubią wyścig w Korczynie. Choć trasa zawodów obejmuje tylko jeden fragment drogi wijącej się jeszcze klika kilometrów górkami i wąwozami, to jest to najbardziej krajobrazowy i widowiskowy odcinek. Punktem kulminacyjnym trasy jest tzw. patelnia, gdzie znajduje się doskonały do obserwacji nawrót. To właśnie miejsce przyciąga zawsze najwięcej kibiców i dlatego organizatorzy przygotowują tam punkt widokowy.

Udostępnij ten artykuł znajomym: