Miasto Stropkov na Słowacji uhonorowało gminę Korczyna specjalnym wyróżnieniem za wieloletnią współpracę i wspólne działania na rzecz rozwoju regionu przygranicznego.
Specjalną statuetkę odebrał Wójt Gminy Jan Zych z rąk Burmistrza Stropkova Ondreja Brendzę, podczas uroczystej gali w Stropkovskim Domu Kultury w dniu 11 marca 2018 r.

- Wśród wielu samorządów, z którymi współpracujemy gmina Korczyna jest tą, z którą zrealizowaliśmy i realizujemy najwięcej wspólnych projektów finansowanych z Uni Europejskiej - powiedział Burmistrz Stropkova.

Wyróżnienie gminy Korczyna

Wójt Gminy Korczyna odbierając wyróżnienie zwrócił uwagę na fakt, iż dzieje się to w pięknej sali widowiskowej Domu Kultury w Stropkowie, która tak jak Dwór Szeptyckich w Korczynie wyremontowana została ze środków UE w ramach wspólnego projektu ze słowackimi partnerami. Uczestnicy gali mieli okazję obejrzeć specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną poświęconą współpracy gminy Korczyna i miasta Stropkov.

Jan Zych

- Dziękuję wszystkim, którzy zarówno w Stropkovie, jak i w gminie Korczyna aktywnie od roku 2004 angażowali się w budowanie naszego partnerstwa. Do tej pory przyniosło ono wiele korzyści po obu stronach granicy. Planujemy kolejne wspólne działania i mam nadzieję, że tak jak do tej pory uda nam się uzyskać na nie wsparcie finansowe - dodał wójt Jan Zych.

Podczas uroczystej gali w Stropkowie wójtowi gminy towarzyszyli: zastępca wójta Janusz Pojnar, dyrektor GOK Wojciech Tomkiewicz oraz radny gminy Stanisław Śliwiński.

Udostępnij ten artykuł znajomym: