W Korczynie odbyły się Obchody Dnia Patrona Powiatu uroczystości z okazji ósmej rocznicy przyjęcia przez samorząd Powiatu Krośnieńskiego Patrona w osobie św. Józefa Sebastiana Pelczara.
W kościele parafialnym w Korczynie, 6 maja br., odbyły się uroczystości z okazji ósmej rocznicy przyjęcia przez samorząd Powiatu Krośnieńskiego Patrona w osobie św. Józefa Sebastiana Pelczara. Z tej okazji została odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców powiatu oraz samorządu powiatu. W uroczystości udział wzięli m.in. senator RP Alicja Zając, poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj, radni powiatu z przewodniczącym Kazimierzem Gładyszem, Zarząd Powiatu na czele z wicestarostą Adolfem Kasprzykiem, wójt gminy Korczyna Jan Zych oraz dyrektorzy szkół, jednostek organizacyjnych, komendanci Policji i Państwowej Straży Pożarnej, a także mieszkańcy.

Ks. prałat Edward Sznaj na wstępie przypomniał, iż spotykamy się w świątyni po raz kolejny, aby dziękować za wyjątkowego Patrona. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Bogdan Nitka, proboszcz parafii Iwonicz – Zdrój, który mówił o znaku i symbolu miłości jakim jest znak serca. – Cały ludzki świat skupia się w ludzkim sercu. Wszystko co dokonuje się w życiu jest mierzone miarą serca, a dziękczynienie za dary serca sprawia, że to dobro owocuje.

Druga część uroczystości upłynęła w radosnej atmosferze. Uświetnili ją swoimi występami laureaci Powiatowego Konkursu Pieśni Religijnej "Śpiewajmy Świętym". W koncercie młodzi wykonawcy zaprezentowali najpiękniejsze pieśni poświęcone św. J.S. Pelczarowi i św. Janowi Pawłowi II.

Konkurs odbył się po raz ósmy w Szkole Podstawowej w Korczynie. Tradycyjnie organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, SP w Korczynie i Parafia w Korczynie. Podczas uroczystości wręczono nagrody, które wraz z gratulacjami zwycięzcom przekazali senator RP Alicja Zając, poseł RP Bogdan Rzońca, radny Sejmiku Dariusz Sobieraj, ks. prałat Edward Sznaj, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz, wicestarosta Adolf Kasprzyk, dyrektor Aleksander Mercik.

Korczyna, obchody Dnia Patrona Powiatu

Spotkanie podsumował wicestarosta Adolf Kasprzyk, który w imieniu samorządu powiatu krośnieńskiego złożył wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu najlepsze gratulacje życząc , aby dalej rozwijali swój talent wokalny, by radować serca tych którzy ich słuchają . – Jakże często my wszyscy śpiewamy świętym i o świętych. Jedni cicho jakby dla siebie, inni doniosłym głosem. Jedni wykorzystując swój talent wokalny, inni niekoniecznie. I tak jest dobrze. Jak niegdyś pisał Albert Bennett: „Jakże nudne i monotonne byłyby odgłosy lasu, gdyby prawo do śpiewania miało tylko dziesięć najzdolniejszych ptaków”. Wasz głos, Wasz talent sprawił dzisiaj nam wielką radość, sprawił, że czuliśmy przez chwilę wzruszenie. Bardzo Wam dziękujemy i dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom, którzy Was przygotowali do występów. Chciałbym również podziękować tym wszystkim, którzy przygotowali ten koncert, ale wcześniej konkurs: ks. prałatowi Edwardowi Sznajowi, dyrektorowi SP w Korczynie Arturowi Stodolakowi, wójtowi Janowi Zychowi, dyrektorowi GOK Wojciechowi Tomkiewiczowi i pracownikom, jury oraz księżom za sprawowanie mszy świętej. Dziękuję również wszystkim obecnym dzisiaj, to Wasza obecność sprawiła, że koncert był wyjątkowy.

Laureaci konkursu "Śpiewajmy Świętym":
Szkoły Podstawowe
I m-ce- Magdalena Folta – SP Iskrzynia
II m-ce- Oliwia Młynarska – SP Jaśliska
II m-ce- Jakub Kucharski – SP Rogi
III m-ce – Kinga Kopczyk - SP Iwonicz
Wyróżnienie- Natalia Bęben – SP Korczyna
Wyróżnienie – Weronika Wietecha –SP Kobylany

Gimnazja
I m-ce – Daria Samborowska – G. Zręcin
II m-ce – Milena Dziepak – G. Krościeno Wyżne
II m-ce – Marcelina Gerlach – G. Krościenko Wyżne
III m-ce – Zuzanna Kałuża – G .Przybówka
III m-ce – Gabriela Kmon – G.Korczyna
Wyróżnienie – Jolanta Zygarowicz –G. Iskrzynia

Szkoły średnie
I m-ce - Sylwia Widz - OHP Iwonicz
II m-ce – Gabriela Winnicka –LO Rymanów
II m-ce – Magdalena Pikuła –LO Jedlicze
III m-ce – Alina Duszczyńska – ZS Iwonicz
III m- ce – Dominika Adamik – ZSGH Iwonicz

Udostępnij ten artykuł znajomym: