21 par małżeńskich z gminny Korczyna świętowało swój złoty jubileusz.
Taki dzień nie zdarza się często. 21 par małżeńskich czekało na niego od pięćdziesięciu lat. W poniedziałkowe popołudnie, 18 marca seniorzy przybyli na zaproszenie Wójta Gminy Jana Zycha do Dworu Szeptyckich. Dostojnych jubilatów powitał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Wojciech Tomkiewicz. Świętowanie zaczęło się częścią oficjalną, przeplataną występami artystycznymi młodych, utalentowanych wokalistek Julii Sajdak, Gabrieli Kmon, Oli Pietrzkiewicz, Natalii Bęben.

Korczyna złote gody

- Wielki to dla nas zaszczyt i radość, że możemy spotkać się z dostojnymi jubilatami z okazji ich święta. Pragnę przekazać szanownym małżonkom najserdeczniejsze życzenia spokoju, poszanowania w rodzinie, stu lat życia i doczekania w zdrowiu następnego jubileuszu - mówił podczas uroczystości Wójt Gminy.

Następnie, w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Wójt odznaczył małżonków medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Wręczono kwiaty, dyplomy okolicznościowe i drobne upominki. Życzenia składali: zastępca Wójta Gminy Janusz Pojnar, sekretarz Gminy Wioletta Prajzner, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Renata Pudło, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Korczyna złote gody

Po części oficjalnej i krótkim recitalu, jubilaci wraz z przedstawicielami władz Gminy zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia. Po wspólnej sesji zdjęciowej zakończono część oficjalną spotkania i zaproszono gości na poczęstunek w sali konferencyjnej. Wszystkich obecnych przywitała Maria Jakubik, przewodnicząca KGW w Korczynie, składając najserdeczniejsze życzenia dla Jubilatów. Przed podaniem obiadu rozlano szampana, wzniesiono toast i gromko odśpiewano "Sto lat".

Wszystkim odznaczonym parom życzymy kolejnych pięćdziesięciu lat małżeństwa w najlepszym zdrowiu i radości.