Mieszkańcy Korczyny protestują przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej w centrum wsi. W środę odbyło się zebranie wiejskie z przedstawicielami inwestora.
Od kilku tygodni mieszkańcy Korczyny protestują przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej w centrum wsi.

17-metrowy maszt stacji bazowej telefonii komórkowej sieci Play ma stanąć na hali produkcyjnej po zlikwidowanej spółdzielni "Towarzystwo Tkaczy", nieopodal rynku, bloku mieszkalnego i sanktuarium. Obecnie budynek jest w rękach prywatnego właściciela.

Protest popiera wielu mieszkańców, bo do tej pory udało się zebrać blisko 1000 podpisów. Poparła go również Rada Gminy Korczyna kierując końcem marca apel do Starosty Krośnieńskiego o odmowę wydania pozwolenia na budowę. Mieszkańcy argumentują, że maszt powstanie zbyt blisko zabudowań, co może zagrażać ich zdrowiu a także zaburzy ład przestrzenny. W sprawie budowy wypowiedział się również konserwator zabytków wydając negatywną opinię.

protest mieszkańców w Korczynie

W środę 24 kwietnia w sali Domu Parafialnego odbyło się zebranie wiejskie. Po raz pierwszy mieszkańcy Korczyny mieli okazję spotkać się przedstawicielami inwestora. Na spotkaniu obecny był także Wójt Gminy Jan Zych i Przewodniczący Rady Piotr Szczygieł.

Przedstawiciele sieci Play odpowiadali na pytania mieszkańców. Akcentowali korzyści, które przyniesie ze sobą inwestycja - polepszy się zasięg sieci i wzrośnie jakość świadczonych usług a miejsce planowanej inwestycji jest najlepsze z możliwych. Jednocześnie zapewniali, że maszt absolutnie nie wpłynie na zdrowie ludzi. Przybyłych mieszkańców to nie przekonało.