Ponowne przeliczenie głosów nie zmieniło wyniku wyborów w gminie Korczyna. Dwoma głosami zwyciężył Jan Zych.
Przeprowadzone w niedzielę (08.09) wybory polegające na ponownym przeliczeniu głosów, w pięciu obwodach wyborczych, nie zmieniły wyniku wyborów z jesieni w gminie Korczyna. Na stanowisko wójta wybrany został dotychczasowy włodarz gminy Jan Zych. Zdobył dwa głosy więcej niż jego rywal Tadeusz Pelczar.

Ponowne wybory odbyły się po decyzji Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, który podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Krośnie w sprawie nieważności wyborów wójta gminy. Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart 5 sierpnia wydała zarządzenie w sprawie przeprowadzenia ponownych wyborów i wygasiła mandat Jana Zycha. Od środy 21 sierpnia, decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, funkcję komisarza gminy Korczyna pełni Ryszard Zamojcin.

Czy to koniec "wyborczego maratonu" w gminie Korczyna? Wydaje się niestety, że nie. Do protokołów sporządzanych przez obwodowe komisje wyborcze wpisano szereg uwag, m.in. brak wymaganych podpisów i niezgodność numerów plomb oraz ich ilości. Co może być najbardziej istotne, członkowie komisji wyborczej nr 2 w Korczynie, stwierdzili naruszenie plomb na jednym z pakietów z głosami. Na miejsce wezwana została policja, przybył także komisarz wyborczy. Niewykluczone, że zostanie złożony ponowny protest wyborczy a sprawą będzie musiał ponownie zająć się sąd.