Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Korczyna Jan Zych złożył ślubowanie i po raz drugi w tej kadencji objął stanowisko Wójta Gminy Korczyna. W trakcie sesji z funkcji przewodniczącego Rady Gminy zrezygnował Piotr Szczygieł.
W piątek 13 września odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Korczyna zwołana na wniosek komisarza wyborczego. W porządku obrad znalazły się dwa główne punkty - wręczenie zaświadczenia o wyborze wójta gminy i uroczyste złożenie ślubowania przez wójta elekta.

Piotr Szczygieł

Nieoczekiwanie, tuż po otwarciu obrad, z funkcji przewodniczącego Rady Gminy Korczyna zrezygnował Piotr Szczygieł pełniący tą funkcję od początku kadencji. - Moja decyzja jest wyrazem oceny tego, co wydarzyło się w trakcie i wokół wyborów na wójta gminy Korczyna od 4 listopada ubiegłego roku do dnia dzisiejszego (...) Można powiedzieć, że choć wydarzyło się tak wiele to wszystko w gminie pozostanie po staremu - ja się z tym nie zgodzę, bo uważam, że mimo wszystko mamy dzisiaj do czynienia z początkiem końca tego co było - uzasadnił swoją decyzję Piotr Szczygieł.

Wideo:


Jan Zych odebrał zaświadczenia o wyborze Wójta Gminy Korczyna od przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej i złożył ślubowanie, tym samym po raz drugi w tej kadencji objął stanowisko Wójta Gminy Korczyna. Tuż po tym w swoim wystąpieniu zapowiedział przedstawienie raportu z okresu w którym na stanowisku wójta był wakat. Podziękował też wszystkim osobom zaangażowanym w prawidłowe funkcjonowanie urzędu i jego jednostek organizacyjnych a na ręce Sekretarz Gminy Korczyna Wioletty Prajzner złożył kwiaty.

Ryszard Zamojcin

Głos zabrał także Ryszard Zamojcin pełniący funkcję wójta przez okres ostatnich trzech tygodni. Pogratulował wójtowi ponownego wyboru, podziękował za współprace i pomoc radnym gminy oraz pracownikom urzędu.

Wydaje się jednak, że to nie koniec zawirowań wokół wyborów samorządowych w gminie Korczyna. Tadeusz Pelczar zapowiedział złożenie w przyszłym tygodniu kolejnego protestu wyborczego, w związku z potwierdzeniem podnoszonych przez niego wcześniej nieprawidłowości.

Udostępnij ten artykuł znajomym: