Dobra wiadomość dla klubu sportowego "Orzeł" Pustyny. Zwodnicy będą mieli nowe zaplecze sportowe.
Do końca sierpnia br. na stadionie w Pustynach pojawi się długo wyczekiwany następca starego, pokrytego rdzą wagonu kolejowego, który przez wiele lat pełnił funkcję „szatni” dla drużyn z Pustyn.

Gmina Krościenko Wyżne zawarła umowę z firmą MICCO z Beska na dostawę mobilnego zaplecza sportowego.

Mateusz Liput i Michał Iżowski
Wójt gminy Krościenko Wyżna Mateusz Liput i właściciel firmy MICCO z Beska Michał Iżowski po podpisaniu umowy

- W budynku będą znajdowały się szatnie dla gospodarzy i gości, pomieszczenia techniczne oraz łazienka z prysznicami. Wartość zamówienia to 124 000 zł – poinformował Mateusz Liput, wójt gminy Krościenko Wyżne.

- Zastąpi on charakterystyczny dla obiektu w Pustynach wagon kolejowy który tę funkcję sprawował od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jest to pierwszy krok mający na celu poprawę bazy sportowo-socjalnej obiektu w Pustynach i dostosowaniu go do dzisiejszych standardów. Mamy nadzieję i deklaracje, że kolejne kroki zrealizowane zostaną już niebawem - dodaje Artur Szegda, prezes LKS „Orzeł” Pustny.

Schemat pomieszczeń nowego wagonu LKS Orzeł Pustyny
Ostateczny rozkład pomieszczeń uzgodniony z wykonawcą

Klub dziękuje jednocześnie wójtowi gminy Mateuszowi Liputowi, Radzie Gminy Krościenko Wyżne na czele z przewodniczącym Krzysztofem Podkulem oraz pracownikom Urzędu Gminy za wsparcie tej ważnej dla mieszkańców miejscowości inicjatywy.

~Kcin

17-06-2020 21:43 0 28

Mega szatnia. Super.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.