Fotorelacja z Krościenka Wyżnego gdzie w niedzielę 29 sierpnia odbył się XV Bieg "Dycha Siekiernika" i "Marsz Siekiernika" oraz zawody biegowe dla dzieci i młodzieży.
Kapryśna pogoda nie przestraszyła biegaczy i miłośników nordic walking, którzy w niedzielę 29 sierpnia wzięli udział w zawodach biegowych w Krościenku Wyżnym.

Bieg Dycha Siekiernika 2021 w Krościenku Wyżnym

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Aktywnej Promocji Sportu i Kultury "APSiK", klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, Wójt Gminy Krościenko Wyżne oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krościenku Wyżnym. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Krościenko Wyżne Mateusz Liput oraz Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj. Patronat medialny terazKrosno.pl

Około południa do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież. Kilka godzin później na trudną i wymagającą trasę ze względu na opady deszczu wyruszyli biegacze i nordic walkerzy.

Bieg Dycha Siekiernika 2021 w Krościenku Wyżnym

W kategorii Open pierwszy na mecie zameldował się Dominik Kijowski (36:56), drugi był Kamil Mezglewski, trzeci Karol Machowski.

Bieg Dycha Siekiernika 2021 w Krościenku Wyżnym

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Albrycht (40:42), druga na mecie była Maria Domiszewska, trzecia Anna Majka.

Wszyscy uczestnicy biegów na 10 km i 5 km oraz Nordic Walking, którzy ukończyli zawody otrzymali na mecie okolicznościowe medale stylizowane siekierą. Najlepsi biegacze dodatkowo nagrody finansowe, puchary i dyplomy.

Bieg Dycha Siekiernika 2021 w Krościenku Wyżnym

Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem https://chronotex.pl/wyniki/, tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z biegów i wręczenia nagród: