Policjanci na koniach pełnili służbę na terenie gminy Korczyna. Ich zadaniem jest przeciwdziałanie dewastacji pól uprawnych, łąk oraz leśnych szlaków turystycznych przez miłośników off-roadu. Podczas działań, policjanci zatrzymali dwóch młodych motocyklistów, których pojazdy nie były zarejestrowane i nie posiadały obowiązkowego ubezpieczenia.
Niszczenie pól uprawnych oraz rozjeżdżanie szlaków turystycznych przez kierujących pojazdami terenowymi staje się coraz bardziej powszechnym problemem. Niedawno, opinię publiczną zbulwersowało bezmyślne zachowanie motocyklisty, który pędząc swoim jednośladem przez świeżo obsiane pole, bezpowrotnie niszczył sadzonki zbóż.

Policjanci na koniach w Krośnie

W celu przeciwdziałania tego typu zdarzeniom, na terenie powiatu krośnieńskiego do służby kierowane są policyjne patrole konne. Wczoraj, policyjni jeźdźcy pojawili się w Korczynie. Mundurowi patrolowali wielohektarowe połacie pól uprawnych oraz drogi dojazdowe do miejsc szczególnie zagrożonych dewastacją przez kierujących quadami oraz motocyklami crossowymi.

Przed godziną 15, na pograniczu Krościenka Wyżnego i Korczyny, policyjny patrol konny zatrzymał do kontroli dwóch motocyklistów. Okazało się, że kierujący jednośladami typu cross, to mieszkańcy gminy Miejsce Piastowe w wieku 15 i 16 lat.

W trakcie kontroli okazało się, że motocykle nie są zarejestrowane oraz nie posiadają obowiązkowego ubezpieczenia. Nastolatkowie zostali przekazani pod opiekę przybyłych na miejsce rodziców oraz poinformowani o skierowaniu ich sprawy do sądu.

Policjanci na koniach w Krośnie

W najbliższych tygodniach policyjne patrole konne można będzie spotkać nie tylko w Korczynie, ale również na terenie innych miejscowości naszego regionu.

Funkcjonariusze na koniach pełnią służbę w trudno dostępnych terenach, w rejonie niestrzeżonych kąpielisk, a także na szlakach turystycznych.

Policyjna obecność w lasach podnosi poziom poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających na łonie natury oraz przeciwdziała zjawisku kłusownictwa, kradzieży drewna oraz innych przejawów szkodnictwa leśnego.

~anonims

07-07-2022 08:25 13 17

Ale jak wjadą quadami na twoje pole i bedziesz płakał to wtedy by sie przydał taki patrol konny co?
Odpowiedz

~Tak to już jest

07-07-2022 07:58 18 12

Czy policjanci mają woreczki aby mogli sprzątać odchody po swoich pupilach ?
Przykro mi że nie są w stanie rozprawić się z patologią na wałach, strach w sobotę czy niedziele przejść rano z psem, jest pełno szkła, dziecku też ciężko wytłumaczyć dlaczego jest tam taki syf.
Lepiej widocznie uprzykrzać życie młodzieży na motorach niż takiej patologii na wałach.
Odpowiedz

~dziadek

06-07-2022 19:40 10 22

Łapać i surowo karać tą bezstresową gówniarzerię. Brawo policja!
Odpowiedz

~Janusz

06-07-2022 15:26 17 11

No ciekawe czy tylko po państwowych lasach sobie na koniach jeżdzą
Odpowiedz

~lukasz

06-07-2022 15:06 12 13

hahahhah super ale jak wyworza polskie nasze dobro narodowe wlasnosc wszystkich ludzi - drewno do Chin to jest ok Sarkazm oszustow u wladzy siegnal juz dna
Odpowiedz

~bronek

06-07-2022 13:09 12 10

Dronek a takie zapytanie a co jak na przykład jadę do rodziny a tak apropo kładów rok temu jadę od wieży telewizyjnej a tu mi wskoczył quadem przed oczy ledwo zahamowałem
Odpowiedz

~Dronek

06-07-2022 12:02 11 20

Zakaz wjazdu nakłada art. 29 paragraf 1 ustawy z 28 września 1991 r. o lasach,używanie pojazdów silnikowych w lesie jest w Polsce zakazane. I kropka. Ponieważ mowa o pojeździe silnikowym, nie ma znaczenia, czy w grę wchodzi samochód, quad, motocykl o dowolnej pojemności czy motorower.
Czy ktoś stosuje się do tej ustawy - Nikt - bo według niej żadnych pojazdów nie powinno być w lesie i dotyczy to prywatnych jak i państwowych lasów. Obejściem tego jest: dojazd właścicieli do swoich posesji itp.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.