14 sierpnia po raz pierwszy obchodzony był Dzień Siekiernika. Specjalnie z tej okazji w sali domu ludowego w Krościenku Wyżnym można było zobaczyć wystawę "Siekiera – narzędzie praojców" oraz rękodzieło mieszkańców gminy. Odbyła się też promocja 10. tomiku "Przepisów Pani Luśki".
O stronę kulinarną zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krościenka Wyżnego przygotowując potrawy regionalne. W obchody święta gminy włączyli się także harcerze z 8. Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów w Krościenku Wyżnym, którzy przygotowali m.in. zabawy dla dzieci oraz prezentację strojów z II wojny światowej. Na scenie wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta, a dzień zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Dożynki w Krościenko Wyżne

15 sierpnia obchodzono dożynki. Uroczystości rozpoczęła msza święta z poświęceniem plonów, natomiast w godzinach popołudniowych ulicami gminy przejechał korowód dożynkowy.

Wideo

Część artystyczną rozpoczął występ Koła Gospodyń Wiejskich z Krościenka Wyżnego oraz Kapeli Ludowej "Krościeniacy". Niewątpliwie dużą atrakcją był także pokaz przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Krościenka Wyżnego i Pustyn. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, był m.in darowy fikoland i kule bumper ball.

Dożynki w Krościenko Wyżne

Gwiazdą wieczoru był zespół "Classic". Dwudniowe uroczystości zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Lombardino”.

Dożynki w Krościenko Wyżne

Organizatorami uroczystości byli: Wójt i Rada Gminy Krościenko Wyżne, Koło Gospodyń Wiejskich z Krościenka Wyżnego oraz Komitet Organizacyjny „"Dnia Siekiernika" - Święta Gminy Krościenko Wyżne.

Udostępnij ten artykuł znajomym: