Bez niespodzianek. Mieszkańcy gminy Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe opowiedzieli się przeciwko zmianie granic.
Znamy wyniki konsultacji społecznych przeprowadzonych w gminie Krościenko Wyżne i wśród mieszkańców Łężan i Targowisk w gminie Miejsce Piastowe w sprawie zmiany granic. W obu gminach mieszkańcy opowiedzieli się przeciwko.

W gminie Krościenko Wyżne konsultacje społeczne trwały od 4 do 17 lutego. Miały dać odpowiedź na pytanie czy mieszkańcy są za zmianą granic gminy polegającej na odłączeniu od niej części obszaru i włączeniu go do granic Krosna. W konsultacjach wzięło udział ponad 36 procent uprawnionych. Przeciw opowiedziała się zdecydowana większość tj. 95,45 proc. Za zmianą granic zagłosowało 3,69 proc., wstrzymało się od głosu 0,86 proc.

W gminie Miejsce Piastowe konsultacje społeczne przeprowadzono w Łężanach i Targowiskach w dniach od 1 do 17 lutego. Miały dać odpowiedź na pytanie czy mieszkańcy tych dwóch miejscowości są za włączeniu części terenów do granic Krosna. Zainteresowanie było niewielkie, w konsultacjach wzięło udział ponad 16,5 proc. uprawnionych. Przeciw opowiedziało się ponad 67 proc., za zmianą granic zagłosowało blisko 26 proc., od głosu wstrzymało się 0,45 proc. Warto zaznaczyć, że blisko 40 proc. mieszkańców Targowisk biorących udział w konsultacjach opowiedziało się "za" w ankiecie.

Wyniki konsultacji społecznych zostaną dołączone do wniosku o zmianę granic, który władze Krosna zamierzają złożyć u wojewody. Mają na to czas do końca marca. Do końca lipca decyzję o zmianie granic podejmie Rada Ministrów.

Udostępnij ten artykuł znajomym: