Na terenie Wytwórni Mas Bitumicznych w Pustynach odbyły się gminne ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Miejsce Piastowe.
W sobotę 30 marca na terenie Wytwórni Mas Bitumicznych w Pustynach, należącej do Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie, odbyły się gminne ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Miejsce Piastowe, towarzyszyli im strażacy z OSP Pustyny i OSP Krościenko Wyżne. Organizatorem ćwiczeń był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miejscu Piastowym i Gmina Miejsce Piastowe.

ćwiczenia zgrywające w Pustynach

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar hali produkcyjnej, składu materiałów łatwopalnych oraz urządzeń do produkcji masy bitumicznej na terenie zakładu. Podczas pożaru poszkodowane zostały osoby, które wymagały udzielenia pierwszej pomocy i ewakuacji z zagrożonego terenu.

ćwiczenia w Pustynach

Dodatkowo podczas działać doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych, z czego jeden przewrócił się na bok. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wykonanie dostępu do poszkodowanych, uwolnienie ich z rozbitych pojazdów i udzielenie pierwszej pomocy.

ćwiczenia zgrywające w Pustynach

Przed podsumowaniem ćwiczeń strażacy wzięli udział w pokazie nowych technik w ratownictwie drogowym.

ratownictwo drogowe

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ćwiczeń: