140 rowerzystów przejechało ulicami Krościenka Wyżnego dla chorego Krzysia.
W niedzielę, 26 maja z parkingu przy Urzędzie Gminy w Krościenku Wyżnym wystartował I Rodzinny Rajd Rowerowy pod hasłem "Dobrze Cię Widzieć". Organizatorami byli Wójt i Radni Gminy Krościenko Wyżne, GOSiR, GOPS, Szkoła Podstawowa oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Impreza połączona została z akcją pomocy choremu Krzysiowi, w którą włączyła się cała społeczność szkolna, rodzice, organizacje, instytucje oraz mieszkańcy naszej gminy.

Krościenko Wyżne

W tym dniu po każdej przedpołudniowej mszy świętej przy kościele w Krościenku Wyżnym i Pustynach oraz na stadionie rozprowadzane były słodkości oraz smaczne jedzenie jako cegiełki, a zebrane do puszek pieniądze przekazane zostały rodzicom Krzysia na jego leczenie. Po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy pokazali, że nie są obojętni wobec nieszczęścia innych. Tylko w tym dniu zebrano do puszek 32,299,50 zł i 33 Euro.

W niedzielne popołudnie około 140 rowerzystów przejechało ulicami Krościenka Wyżnego. Niecodzienny widok barwnego, uśmiechniętego peletonu, wzbudził zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy serdecznie witali i pozdrawiali "kolarzy". Wszystkim przyświecała jedna myśl "Jedziemy dla Krzysia".

jechali dla Krzysia

Po zakończonym rajdzie uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal specjalnie na tę okoliczność wykonany przez firmę "Renifer" Kamila Pelczara i odpoczęli przy grillowanej kiełbasce. Dzieci korzystały z wielu atrakcji m.in. dmuchanych zjeżdżalni, basenu z kulkami, malowania twarzy oraz zabawy z animatorami z Centrum Opieki i Rozrywki Dziecięcej. Każdy miał możliwość sprawdzenia się w konkurencjach sprawnościowych.

Wystąpiły zespoły muzyczne: Kapela 50 Plus, zespół "Song" ze szkoły podstawowej oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Wandy Chotomskiej i Ochronki św. Józefa. Występy artystów profesjonalnie i nieodpłatnie nagłośnił Grzegorz Skwara, korzystając ze sprzętu zespołu Lombardino.

rajd rowerowy

Dzięki Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy można było spróbować m.in. kilku rodzajów pierogów, żurku, bigosu czy pysznych przekąsek. Każdy miał możliwość oznaczyć swój rower, czym zajęli się członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie.  W niedzielę byli również niezastąpieni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krościenka i Pustyn oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krośnie na motocyklach, którzy perfekcyjnie zabezpieczyli trasę przejazdu. Nad zdrowiem uczestników czuwali ratownicy medyczni: Piotr Michna i Dawid Niżnik. Wsparli nas również: Walter, BIMAX, Agnieszka Tylka - AM Catering, Czarnorzecko - Strzyżowska Lokalna Grupa Działania oraz artyści, którzy przekazali swoje rzeźby: Jan Jucha, Jan Stachyrak, Piotr Więch i Piotr Michna.

rajd rowerowy

Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie, dobre słowo, każdy uśmiech i znakomitą współpracę.