Wyniki i fotorelacja z imprezy biegowej w ramach obchodów Święta Gminy Krościenko Wyżne "Dzień Siekiernika".
W niedzielę 25 sierpnia w Krościenku Wyżnym odbyła się impreza biegowa w ramach obchodów Święta Gminy Krościenko Wyżne "Dzień Siekiernika".

Organizatorem było Stowarzyszenie Aktywnej Promocji Sportu i Kultury "APSiK" w Krościenku Wyżnym, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krościenku Wyżnym oraz Klub Biegacza w Krościenku Wyżnym. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Krościenko Wyżne Mateusz Liput i Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj.

bieg Dycha Siekiernika 2019

Do rywalizacji w biegu na 5 i 10 kilometrów oraz marszu nordic walking zgłosiło się łącznie ponad 250 zawodniczek i zawodników. W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży.

Wyniki (pierwsze trójki):

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria OPEN
1. Sylwester Lepiarz
2. Wojciech Pelczar
3. Hubert Wierdak

Bieg "Siekierniczek" 5 km - Kategoria OPEN
1. Bogdan Dziuba
2. Karol Sokól
3. Ignacy Domiszewski

Nordic Walking "Marsz Siekiernika" 5 km - Kategoria OPEN
1. Radosław Niepokój
2. Tomasz Wojtowicz
3. Robert janocha

bieg Dycha Siekiernika 2019

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria OPEN Kobiety
1. Małgorzata Siembida
2. Magdalena Sudoł
3. Beata Mazan

Bieg "Siekierniczek" 5 km - Kategoria OPEN Kobiety
1. Sabina Lizis
2. Anna Sojka
3. Agnieszka Strzałka

Nordic Walking "Marsz Siekiernika" 5 km - Kategoria OPEN Kobiety
1. Erwina Wilusz
2. Małgorzata Krawczyk
3. Małgorzata Oleksyk

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria K1
1. Monika Bauer
2. Kamila Kobos
3. Monika Wiklowska

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria K2
1. Kinga Walania
2. Justyna Jasłowska
3. Marta Ziobro

bieg Dycha Siekiernika 2019

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria K3
1. Dorota Róg
2. Marzenna Majchrowicz
3. Katarzyna Marć

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria K4
1. Małgorzata Domaradzka
2. Ewa Glejzer
3. Lidia Woźniak

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria K5
1. Renata Grabska
2. Anna Bemben

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria M1
1. Mateusz Błaż
2. Szczepan Niemiec
3. Bartosz Smolik

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria M2
1. Karol Machowski
2. Marcin Szelc
3. Szymon Markowicz

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria M3
1. Andrzej Cisek
2. Norbert Jachymczyk
3. Szymon Szmist

bieg Dycha Siekiernika 2019

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria M4
1. Wiesław Kijowski
2. Janusz Kostka
3. Sylwester Dudek

Bieg "Dycha Siekiernika" 10 km - Kategoria M5
1. Andrzej Reczkowski
2. Ryszard Klamut
3. Stanisław Młynarski

Nordic Walking "Marsz Siekiernika" 5 km - Kategoria KI
1. Agnieszka Galica-Niepokój
2. Edyta Oleś-Ferfecka
3. Kinga Kusiowska

Nordic Walking "Marsz Siekiernika" 5 km - Kategoria KII
1. Marta Sawicka
2. Katarzyna Konik
3. Aleksandra Konik

Nordic Walking "Marsz Siekiernika" 5 km - Kategoria KIII
1. Krystyna Styga
2. Małgorzata Topór
3. Czesława Draus

Nordic Walking "Marsz Siekiernika" 5 km - Kategoria IV
1. Barbara Marszałek

Nordic Walking "Marsz Siekiernika" 5 km - Kategoria MI
1. Szymon Walczak
2. Mikołaj Konik
3. Jakub Kusaj

bieg Dycha Siekiernika 2019

Nordic Walking "Marsz Siekiernika" 5 km - Kategoria MII
1. Witold Zych
2. Jacek Konik
3. Jarosław Konik

Nordic Walking "Marsz Siekiernika" 5 km - Kategoria MIII
1. Kazimierz Grzędziel
2. Marek Sokołowski
3. Krzysztof Gierlasiński

bieg Dycha Siekiernika 2019

Nordic Walking "Marsz Siekiernika" 5 km - Kategoria MIV
1. Marian Furman
2. Janusz Bilanowicz
3. Stanisław Klimek

Zwycięzcy głównych biegów i poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe, finansowe oraz pamiątkowe siekiery ufundowane przez firmę Cellfast a także medale w kształcie siekiery.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów: