W minioną niedzielę, 17 listopada, w Krościenku Wyżnym zorganizowany został już po raz siódmy Koncert Charytatywny "Złote Serca". W tym roku udało się zebrać ponad 32 tys. zł, które zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie Oli Czajki. 20-miesięczna dziewczynka urodziła się z achondroplazją - rzadką chorobą genetyczną, zwaną potocznie karłowatością.
Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym i Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Krościenku Wyżnym, dzieci i młodzież z zespołu "Song", "Duet Gajda" (gwiazda X edycji "Mam Talent") wspólnie z Michałem Matuszewskim (finalista XI edycji Must Be The Music), zespół muzyczny SzałπDruty: Łukasz Podkul, Rafał Glazar i Dominik Hebda oraz zespół Groovinscy.

Nie zabrakło również innych atrakcji, w tym między innymi kącika kulinarnego, kącika rękodzielniczego. Zorganizowana została też loteria fantowa a w trakcie koncertu harcerze prowadzili zbiórkę do puszek. - Dziękuję wszystkim za obecność, każdy uśmiech, miłe słowo i okazaną pomoc. Mam nadzieję, że ten barwny koncert na długo pozostanie w pamięci - powiedział Tomasz Niżnik, pomysłodawca koncertów "Złote Serca" i przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Ola Czajka z rodzinami i harcerzamiOla Czajka z rodzinami i harcerzami

Olę Czajka wiosną przyszłego roku czeka operacja wydłużenia kończyn metodą Ilizarowa w specjalistycznej klinice w Poznaniu. Jej szczegóły rodzice poznają w grudniu br. Wiadomo już jednak, że będzie ona kosztowała 200 tys. zł. Dlatego tez ruszyła akcja pomocy, by udało się zebrać potrzebną kwotę. Osoby, które nie mogły osobiście uczestniczyć w niedzielnym koncercie mogą wspomóc Olę wpłacając pieniądze na konto Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, której Ola jest podopieczną.

Bank Śląski O/Krosno nr 58 1050 1458 1000 0022 8442 0169 z dopiskiem dla Aleksandry Czajki. Można również przekazać 1% podatku. KRS 0000221146, cel szczegółowy: Aleksandra Czajka.

- Wszystkim, którzy zorganizowali koncert charytatywny, wystąpili w nim oraz w każdy inny sposób wsparli akcję pomocy dla naszej córeczki a także wspomagają cały czas w różny sposób serdecznie dziękujemy - mówią Magdalena i Grzegorz Czajka, rodzice Oli.

Czytaj również:
"Złote Serca" dla Oli Czajki z Krościenka Wyżnego

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.