52 osoby uczestniczyły w projekcie realizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krościenku Wyżnym. Była to okazja do poszerzenia wiedzy z zakresu finansów oraz zwiększenie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii.
Wszystkie szkolenia odbywały się przy komputerze, a każdy moduł kończył test sprawdzający. - Uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup. Trzy z nich uczestniczyły w szkoleniach w bibliotece w Krościenku Wyżnym, natomiast dwie w filii w Pustynach - opowiada Anita Fal, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku Wyżnym.

Seniorzy uczyli się finansów w Krościenku Wyżnym


Każda grupa mogła wybrać pięć tematów, spośród dziesięciu: Bank przez Internet. Swobodny dostęp do Twoich finansów gdziekolwiek jesteś; Bezpieczne finanse w sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w Internecie?; Płatności bezgotówkowe. Jak wygodnie i bezpiecznie płacić, korzystając z nowoczesnych technologii?; Zakupy przez Internet. Jak kupować, nie wychodząc z domu?; Oszczędzanie i inwestowanie. Jak bezpiecznie zarządzać swoimi pieniędzmi?; Kredyt i pożyczka. Jak z nich korzystać?; Przezorny zawsze ubezpieczony. Jak dobrze się ubezpieczyć?; Dziedziczenie. Wiedza, która zapewni spokój Tobie i Twoim bliskim; Zarabianie na emeryturze. Jak zyskać dodatkowy dochód i zwiększyć świadczenie emerytalne?; Bank centralny. Gwarancja stabilności pieniądza.

Seniorzy uczyli się finansów w Krościenku Wyżnym


Uczestnicy kursów uczestniczyli także w wycieczce edukacyjnej do słowackiego Bardejowa. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku Wyżnym. Wzięli w nim udział wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście, a wśród nich: wójt Mateusz Liput, kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Rafał Przymusiński, sołtys Pustyn Stanisław Ziomek. Spotkanie występem uświetniło koło teatralne działające przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym, którego opiekunem jest Katarzyna Marszałek. - Każdy uczestnik otrzymał certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia, pendrive oraz poradnik - dodaje Anita Fal.

Seniorzy uczyli się finansów w Krościenku Wyżnym


Za realizację projektu biblioteka otrzymała wyróżnienie przyznane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Projekt "O finansach… w bibliotece" - 6 edycja jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.