Krośnieńscy policjanci poszukują kierowcy, który w nocy z 27 na 28 stycznia potrącił pieszego na ul. Dukielskiej w Pustynach, na drodze krajowej nr 19.
Leżącego na środku jezdni mężczyznę w kałuży krwi zauważyli około 23:30 kierowcy kilku samochodów ciężarowych. Jechali oni od strony Domaradza w kierunku Miejsca Piastowego. Kierujący zespołami pojazdów ominęli go, zatrzymali samochody, wezwali pomoc i zablokowali drogę w oczekiwaniu na przybycie służb ratunkowych.

Poszkodowanego, blisko 60-letniego mieszkańca gminy Krościenko Wyżne w bardzo ciężkim stanie, zagrażającym życiu przetransportowano do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy został potrącony przez przejeżdżający wcześniej samochód, którego kierowca odjechał z miejsca wypadku - informuje Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie.

potrącenie pieszego w Pustynach

Okazało się, że pieszy doznał między innymi poważnych urazów kończyn. Do zdarzenia doszło w obszarze zabudowanym, na prostym odcinku drogi. Latarnie w tym czasie były wyłączone. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krośnie pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej.

- Poszukiwany jest sprawca potrącenia, a także osoby, które mają informacje dotyczące tego wypadku. Sprawdzamy też dostępne zapisy monitoringów w okolicy - dodaje Patrycja Kandefer z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.