W Zamościu odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin.
W dniu 16 października 2021r., w Zamościu, odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. Udział wzięło 257 zawodników z 82 klubów. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym Shihan Jacek Czerniec.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało, pod opieką Shihan Romana Woźniaka, dziewięcioro zawodników, którzy na zamojskich matach wywalczyli trzy medale. Do Zamościa pojechali także: senpai Aleks Łączak jako sekundant oraz senpai Grzegorz Prajsnar, który zajął się fotorelacją.

zawodnicy podczas walki

Mistrzem Polski, po imponującym wygraniu aż pięciu walk, w kat. Junior Młodszy +65 kg został Alan Bożek. Alan idzie w ślady swojego brata Sensei Gabriela, dwukrotnego Mistrza Polski Młodzieżowców.
Wicemistrzynią Polski (kategoria - 50 kg Juniorka Młodsza), po stoczeniu trzech zwycięskich pojedynków, wykazaniu się świetną kondycją i odpornością, została Emilia Frankiewicz.

Zdobyte 8 punktów podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych pozwoliło na obronienie, już trzeci raz z rzędu, wicemistrzostwa drużynowego. W ubiegłym roku zawodnicy KKK Karate wywalczyli Wicemistrzostwo w Katowicach, a w 2019 roku Mistrzostwo w Szczecinie.

W kategorii kumite Masters - 85 kg, nasz jedyny reprezentant, Tomasz Pikuła, po wygraniu dwóch pojedynków (jeden po dogrywce), uległ późniejszemu zwycięzcy kategorii i uplasował się na trzecim miejscu.
Na wyróżnienie zasługuje Jakub Prajsnar , który w konkurencji kata awansował do II rundy i ostatecznie zajął 6. pozycję (wśród 37 startujących). W kumite, po wygraniu jednego pojedynku, w kolejnym, po dogrywce uległ przeciwnikowi i uplasował się w ósemce mistrzostw.

zawodnicy KKK Karate

Karol Pikuła w kata awansował do II rundy, w rundzie finałowej zajął ósmą lokatę.
Z Klubu wystartowali również: Izabela Mielech, Zofia Pitera, Alicja Szyszlak oraz Jakub Ornalik. Ogromne brawa, za udział w tak prestiżowej, sportowej imprezie, za chęć rozwoju i podejmowania kolejnych wyzwań.

~Kancho

20-10-2021 10:42 10 18

Brawo! Obroić tytuł jest o wiele trudniej, niż go zdobyć! gratulacje dla zawodników i trenerów!
Odpowiedz

~Monika

20-10-2021 10:39 7 13

Iza nie ma 5 latek żeby z nią na każde zawody jeżdzić na każdym zdjęciu stać presja rodziców