W środę 1.07 wystartował 26. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Podczas czterech dni zmagań kolarze mają do pokonania ponad 700 kilometrów na 5 etapowej trasie wyścigu. Rywalizacja rozpoczęła się w Lublinie, a zakończy w Łodzi. Drugi etap ze Strzyżowa do Krosna wygrał holender Johim Ariesen.
Pierwszego dnia kolarze musieli zmierzyć się z bardzo długą trasą gdyż rozegrane zostały dwa etapy. Do przejechania mieli ponad 200 kilometrów. Na początku ścigali się na trasie wokół Lublina, a po południu mieli do pokonania bardzo trudny etap ze Strzyżowa do Krosna. Jak się okazało decydujący był podjazd pod Zamek Kamieniec.

Metę w Krośnie jako pierwszy przejechał Holender Johim Ariesen, który wygrał drugi etap 26. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków ze Strzyżowa do Krosna. Tuż za nim był Paweł Franczak, na trzecim miejscu Jakub Kaczmarek.

Wyścig składa się z pięciu etapów:
I etap - dookoła Lublina
II etap - Strzyżów - Krosno
III etap - Nowy Sącz - Jaworzno
IV etap - Solec-Zdrój - Kielce
V etap - Radomsko - Łódź

W Krośnie odbył się również mini wyścig kolarski zorganizowany dla dzieci. Odbyło się kilka mini wyścigów w różnych kategoriach wiekowych. Na zwycięzców czekały nagrody i medale. Imprezie towarzyszyła bardzo miła atmosfera chociaż nie zabrakło zaciętej rywalizacji.