Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie podobnie jak ich koledzy z całej Polski, obchodzili dzisiaj Święto Policji. Podczas uroczystości policjanci garnizonu krośnieńskiego otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe.
Uroczystość odbyła się w komendzie przy ul. Lwowskiej.

Komendant Miejski Policji w Krośnie w czasie wystąpienia mówił o pracy policji i satysfakcji jaką niesie służba. - Dzisiejsze święto to powód do dumy ale i także zobowiązanie. Służba w Policji wymaga wielu poświeceń. Niejednokrotnie tych największych czyli ofiary życia. Taki zawód wybraliśmy ponieważ służba dla społeczeństwa to jednocześnie ogromna satysfakcja. Trud w realizację powierzonych nam zadań jest nagradzany przez uznanie społeczeństwa. Właśnie w takim dniu jak dzisiaj otrzymujemy to co najważniejsze - uznanie i wdzięczność Państwa oraz mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego - mówił inspektor Adam Pietrzkiewicz zwracając się do przybyłych na uroczystość gości.

Adam Pietrzkiewicz
Adam Pietrzkiewicz Komendant Miejski Policji w Krośnie

W tym roku przypada 90. rocznica powołania kobiet do służby w Policji. - Pojawienie się kobiet w tej formacji to efekt rozkazu podpisanego przez Komendanta Głównego Policji Państwowej w 1925 roku. O tym że kobiety łagodzą obyczaje nie trzeba nikogo przekonywać. Ta cecha przydaje się również podczas służby. Kobiety służą jak najlepiej potrafią bo zdają sobie doskonale sprawę, że tylko ciężką pracą mogą zasłużyć sobie na szacunek i uznanie wśród kolegów policjantów - mówił inspektor Adam Pietrzkiewicz. Obecnie w garnizonie krośnieńskim pełnią służbę 22 policjantki. - W tą okrągłą rocznicę składam im najserdeczniejsze życzenia. Są dla nas powodem do dumy i satysfakcji - mówił Komendant.

W dalszej części uroczystości Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Sławomir Szczupak oraz Komendant Miejski Policji w Krośnie wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 68 policjantów. Podziękowania w imieniu awansowanych policjantów złożył podinsp. Zenon Stanisz.W imieniu samorządowców głos zabrał Bronisław Baran z-ca prezydenta Miasta Krosna. Złożył podziękowania za służbę. - Dziękuję za to, że odpowiedzialnie wykonujecie swoje zadania i służycie nam wszystkim - mówił. Na ręce Komendanta Miejskiego złożył list gratulacyjny podpisany przez Prezydenta Krosna i Przewodniczącego Rady Miasta Krosna.

W uroczystości wzięli udział samorządowcy, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu krośnieńskiego, przedstawiciele służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, emeryci policyjni, policjanci i duszpasterze.

Dowódcą uroczystości był podkomisarz Krzysztof Belczyk, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.