Czy macie już plany na początek weekendu, a dokładniej na piątek 25-go października? Bo my mamy! Będziemy dryblować! Wszyscy razem – dużą liczbą miłośników piłki nożnej na raz. Naszym celem jest pobicie Rekordu Guinessa (lub zbliżenie się do niego) w największej grupie ludzi dryblujących piłkami w tym samym czasie (Most people dribbling a football simultaneously).
  

Obecny rekord został ustanowiony przez grupę 2149 dryblujących, którzy symultanicznie biegali z piłkami w 10 miastach Stanów Zjednoczonych. A wszystko z inicjatywy piłkarskiego stowarzyszenia zza oceanu ‘America Scores’.Czy myślicie, że Krosno mogłoby pobić ten rekord? Patrząc na fakt, że owe 2149 osób zebrało się w 10 różnych miastach – chyba moglibyśmy się zbliżyć do średniej przypadającej na miasto czyli ok. 220 osób..?Masz piłkę? – napompuj ją i wypoleruj; wygodny strój? – wypierz i wyprasuj; a może ulubioną koszulkę piłkarską? – obowiązkowo załóż! No i pół godziny wolnego czasu? – zaznacz w kalendarzu..Zapraszamy Ciebie, twoich znajomych, rodziców, dzieci a nawet dziadków czy szefa z pracy do wzięcia udziału w tym historycznym przedsięwzięciu, które będzie miało miejsce pierwszy raz w naszym kraju i odbędzie się właśnie w Krośnie!Dopisz się wydarzenia na Fanpage'u organizatora – szkółki futbolu po angielsku Kick in English.A jak to wyglądało za oceanem?


Wszystkich , którzy chcieliby się przekonać czy się uda – zapraszamy dnia 25-go października (piątek) o godzinie 17:00 na boisko Orlik przy ul. Legionów w Krośnie.Co jest wymagane?

1. Piłka u nogi (może być przyniesiona w plecaku)

2. Wygodny strój sportowy – ulubiona koszulka piłkarska?

3. Chęć uczestniczenia w historycznym wyczynie, którym jest próba pobicia rekordu Guinessa w dryblingu zbiorowym należącego póki co do "America Scores".

4. Uśmiech na twarzy :)Czy w Krośnie padnie Rekord Guinesa?

Szczegółowy plan działania.

Etap I – Zbadanie zainteresowania wśród potencjalnych uczestników; Guiness Mini (25.10.2013, godz.17:00) – czyli lokalny drybling zbiorowy pierwszych chętnych na boisku w Krośnie, w mieście gdzie narodził się pomysł pobicia rekordu. Miejsce: boisko Orlik, ul. Legionów, Krosno

Etap II – Przygotowania do Guiness Maxi, szukanie partnerów, sponsorów chcących wziąć udział i wesprzeć próbę pobicia Rekordu Guinessa

Etap III – Oficjalna rejestracja próby pobicia rekordu w Organizacji Rekordów Guinessa

Etap IV – Guiness Maxi (lato 2014) – czyli drugie spotkanie uczestników (w jednym lub wielu miastach) celem pobicia Rekordu Guinessa w Symultanicznym Dryblingu Piłkarskim.Jaki jest właściwie cel tej akcji? Czy pobicie Rekordu Guinessa w zbiorowym dryblingu zmieni coś w polskiej/lokalnej piłce?Odpowiedź na powyższe pytanie jest składową naszej inspiracji jak i jednym z celów. Wierzymy, że w naszej piłce można wiele zmienić – trzeba jedynie tą zmianę zapoczątkować.

Kolejnym celem akcji jest pokazanie, że piłka powinna łączyć a nie dzielić. Łączyć zarówno rodziny, gdzie rodzice czynnie wspierają swoich małych piłkarzy, ale też łączyć kibiców, kluby i szkółki w sieci partnerskie zamiast konkurencyjne indywidualności. Przez akcję, chcemy też pokazać, że każdy ma prawo grać – oprócz ślepego szlifowania pojedynczych talentów w jakże okrojonej już grupie piłkarzy – powinno się raczej zaszczepiać piłkę większej rzeszy młodych ludzi jako pasję, zdrowy tryb życia, a przede wszystkim dobrą zabawę, która nie zawsze musi być skoncentrowana tylko na wynikach. Ostatnim celem jest promowanie piłki i uprawiania sportu już od najmłodszych lat.