W poniedziałkowy poranek policjanci przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek" na drogach powiatu krośnieńskiego. Jak się okazało, nie dla wszystkich był on trzeźwy.
W dzisiejszej akcji "Trzeźwy poranek" wzięło udział 11 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy i 6 policjantów z podległych jej komisariatów. Funkcjonariusze przy użyciu urządzeń badających zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ujawnili 3 kierujących w stanie po użyciu alkoholu i 2 kierujących w stanie nietrzeźwości. W tych 5 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 1189 kierujących pojazdami.

Tuż po godz. 5 podczas kontroli prowadzonej w miejscowości Równe, policjanci ujawnili 38-latka, który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny około 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Kilka minut później policjanci podczas kontroli prowadzonej w Dukli ujawnili dwóch mężczyzn kierujących pojazdami w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało u kierującego seatem około 0,3 promila, a u kierującego audi około 0,4 promila alkoholu w organizmie. Również w Jedliczu mundurowi ujawnili mężczyznę kierującego samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna kierujący volkswagen miał 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Po godz. 7 w miejscowości Rogi policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Jak się okazało mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie.