Zawodnik BUDO Krosno Maksymilian Gibadło zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w Boksie.
W dniach 5-10.09.2016 r. w Człopie na obiektach Polsko-Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu pod patronatem burmistrza Zdzisława Kmieć zostały rozegrane XXIV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W zawodach brało udział 160 zawodników z 67 klubów reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich.

Klub Sportowy BUDO reprezentował zawodnik Maksymilian Gibadło kat. 69 kg. W jego kategorii wagowej wystartowało 24 zawodników co zapowiadało trudną drogę do podium. Już dnia następnego przyszło mu się zmierzyć z zawodnikiem klubu "Legia Fight Club Warszawa". W wyniku wygranych pojedynków Maksymilian podobnie jak koledzy z Podkarpacia uzyskał kwalifikacje do walk w strefie medalowej: Sebastian Murias kat. 56kg, Mateusz Ziomek 75kg, Ryszard Skowron 91kg oraz Artur Bulik kat +91kg.
Niestety jedynie Maksymilian wygrał swój pojedynek gwarantując sobie miejsce na podium. O prawo walki w finale rywalizował z Kamilem Holka BKS Orkan Gorzów Wielkopolski, jego przegrana zadecydowała o zajęciu jakże wysokiego trzeciego miejsca.

Maksymilian Gibadło
Maksymilian Gibadło

Jest to kolejny medal Mistrzostw Polski dla tego utalentowanego zawodnika. W dniu 12 września na treningu sekcji bokserskiej KS BUDO Maksowi gratulowali medalu zawodnicy wraz z trenerem Krzysztofem Jakubowiczem.