Wczoraj policjanci krośnieńskiej komendy pracowali przy 14 kolizjach. W większości zdarzeń przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.
Jesień i zima to ciężki okres dla kierowców. Mała ilość światła dziennego oraz częste opady znacznie ograniczają widoczność i utrudniają jazdę.

Wczoraj w godzinach popołudniowych padający śnieg z deszczem spowodował, że warunki jazdy w Krośnie i powiecie były utrudnione. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy oraz funkcjonariusze komisariatów Policji pracowali na drogach w związku z kolizjami. Większość zdarzeń drogowych była spowodowana niedostosowaniem prędkości do panujących warunków na drodze oraz niezachowaniem bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego.

Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, zostali ukarani mandatem karnym w jednym przypadku zastosowano pouczenie. Nikt nie odniósł obrażeń.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę!

Opady deszczu i śniegu oraz niskie temperatury powodują, że jezdnie są śliskie i wymuszają u kierowców zmianę taktyki prowadzenia pojazdów. Kierowcy, także w tym okresie szczególnie powinni zadbać o sprawnie działające oświetlenie, co wpłynie na bezpieczeństwo nasze i innych uczestników na drodze.

Apelujemy również do pieszych, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i poruszając się po drogach nosili odblaski.