Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki UKS Skorpion Judo Krosno podczas World Judo Day.
Już po raz piąty Uczniowski Klub Sportowy Akademia Judo Rzeszów była organizatorem turnieju z okazji World Judo Day, który zgromadził w sobotnie słoneczne przedpołudnie prawie 200 młodych zawodników judo z czołowych klubów regionu oraz Słowacji . Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki UKS Skorpion Judo Krosno podopieczne trenera Pawła Jurysia, które zdobyły w swoich kategoriach wagowych czołowe lokaty.

W kategorii wagowej do 27 kg bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Wałęga, zdobywając złoty medal, która w finałowej walce pokonała swoja koleżankę klubowa Jagodę Miąsik. Na szczególne słowa uznania zasługuje Oliwia Ziewalicz, która w kategorii wagowej do 60 kg zdobyła srebrny medal, lecz wszystkie swoje wali stoczyła z chłopcami.