Masz w domu niepotrzebne bombki? Przynieś je w weekend (13-15.12) do Centrum Dziedzictwa Szkła i pomóż zbudować wyjątkową choinkę. W zamian czekają rabaty na świąteczne zakupy oraz darmowe zwiedzanie wystawy szklanych arcydzieł.
Za zmieniającą się modą ciężko nadążyć. Kolejne lata przynoszą nowe trendy i nowe style, w niemal każdej dziedzinie życia. Zmianom nie opierają się także dekoracje świąteczne, w tym bombki choinkowe, z których wiele co roku odchodzi do lamusa. Centrum Dziedzictwa Szkła znalazło sposób, aby zapomniane ozdoby raz jeszcze zachwyciły.

W najbliższy weekend (13-15.12) w CDS odbędzie się akcja pt. „Bomb(k)owa choinka”. Jej celem jest stworzenie wyjątkowej dekoracji świątecznej w formie choinki, w całości ułożonej z przyniesionych przez krośnian bombek. Konstrukcja ma mieć ok. 180 cm wysokości, a do jej budowy potrzebnych jest kilkaset bombek. Zbiórka szklanych baniek trwać będzie przez cały weekend, a sama choinka budowana będzie w niedzielę (15.12), w recepcji CDS. Zostanie tam do końca okresu świątecznego.

Każda osoba, która weźmie udział w akcji i przyniesie bombki do CDS otrzyma kupon rabatowy do sklepu firmowego Centrum. Będzie także mogła bezpłatnie zwiedzić wystawę pt. "Refleksy i refleksje", na której prezentowane są szklane arcydzieła Czesława Zubera – jednego z najlepszych artystów szkła na świecie.

- Małe, duże, kolorowe, przezroczyste. Ważne, aby były to bombki wykonane ze szkła, z których zrobimy najbardziej bombową choinkę, o jakiej w Polsce słyszano. Liczymy, że mieszkańcy nam w tym pomogą – zachęca do udziału w akcji Hanna Wajda-Lawera z Centrum Dziedzictwa Szkła.

Bombki przynosić można do recepcji Centrum od piątku do niedzieli (13-15.12), w godzinach pracy Centrum: w piątek – od 9.00-17.00, w sobotę – od 11.00-19.00, a w niedzielę od 12.00-17.00. Za przyniesienie od jednej do czterech bombek przysługuje 10% rabatu, a za przyniesienie pięciu i więcej ozdób – 15% rabatu na zakupy w sklepie firmowym CDS. Rabaty realizować można będzie od 13 aż do 22 grudnia 2013 r.
Udostępnij ten artykuł znajomym: