W niedzielny wieczór (15.12) Centrum Dziedzictwa Szkła gościć będzie w domach radiosłuchaczy w całej Polsce. Specjalną audycję o CDS nada Program 1 Polskiego Radia.
W minionym tygodniu Centrum Dziedzictwa Szkła odwiedziła reporterka Programu 1 Polskiego Radia Magdalena Mikołajczuk. Pretekstem do przyjazdu dziennikarki była wystawa szklanych arcydzieł Czesława Zubera, prezentowana obecnie w CDS. Zwiedziła ona jednak cały obiekt oraz dodatkowo wzorcownię Krośnieńskich Hut Szkła KROSNO S.A. Relacja z wizyty reporterki wyemitowana zostanie w najbliższą niedzielę (15.12), po godzinie 20.15, w audycji pt. "Kultura w Jedynce". 45-minutowy program w całości poświęcony będzie Centrum oraz Krosnu – Miastu Szkła.

- Wizyta dziennikarki trwała kilka godzin. W jej trakcie poznała ona wszystkie nasze atrakcje, począwszy od samodzielnego wydmuchiwania szkła, poprzez malowidło 3D, aż po wystawy i warsztaty. Obiekt zrobił na niej ogromne wrażenie. Z Krosna wywiozła bardzo miłe wspomnienia, o których słuchacze w całej Polsce usłyszą w niedzielę wieczorem - relacjonuje Hanna Wajda-Lawera, starszy kustosz w CDS.

Programu 1 Polskiego Radia słuchać można w Krośnie i w okolicach na częstotliwości 88 MHz lub w Internecie pod adresem: www.polskieradio.pl/jedynka