Zorza Łęki Dukielskie została mistrzem Krosball Masters 8+1 na jedną kolejkę przed końcem ligi.
06.02.2017

Zorza Łęki Dukielskie - Zamczysko Odrzykoń 3:0
37',47' Ryczak Kacper, 41' Meier Maciej
Zorza jak na lidera przystało nie dała najmniejszych szans drużynie z Odrzykonia. Wprawdzie do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale po przerwie swoją dominację potwierdzili trzema bramkami. Najpierw Kacper Ryczak dostał dłuższą piłkę i w trudnej sytuacji poradził sobie z bramkarzem i umieścił piłkę tuż przy słupku. Później ładną akcję przeprowadził Staszek Kołacz i wyłożył piłkę wprost pod nogi Maćka Meiera, a ten technicznie uderzył nie do obrony. Strzelanie zakończył niezawodny Kacper Ryczak, który z dużym spokojem wykończył zespołową akcję i po raz 11 w całych rozgrywkach trafił do siatki rywali. W bramce zwycięzców bardzo dobrze po raz kolejny spisywał się Tomek Krężałek, który dobrymi interwencjami uchronił swój zespół od utraty goli. Zorza Łęki Dukielski po raz szósty sięgnęła po komplet punktów i dzięki zwycięstwu Jasiołki Jaślisk z Polonią Kopytowa może otwierać szampany i świętować zwycięstwo w Krosball Masters 8+1.

Domix Brzozów - Szarotka Nowosielce 0:4
11',40' Gołda Bartosz, 36' Matsko Stjepa, 37' Michura Kamil
Domix w dotychczasowych meczach jeśli doznawał porażek to rywal musiał się sporo natrudzić. W meczu z Szarotką ze względu na epidemię, która opanowała drużynę musieli sięgnąć po głębokie rezerwy i nie wyszło im to na dobre. Szarotka rządziła i dzieliła na boisku, a rywale byli tylko tłem. Najjaśniejszą postacią w drużynie z Brzozowa był bramkarz, Kamil Sokalski i gdyby nie on to wynik byłby dużo gorszy. Dwie bramki dla drużyny z Nowosielec zdobył, najlepszy ich strzelec Bartosz Gołda, a po jednej przymierzany do gry w Szarotce Ukrainiec Stjepa Matsko i Kamil Michura.

sędziowali - Kuszaj Radosław, Pelczarski Antoni, Kozner Jakub

VI kolejka Krosball Masters

07.02.17
Jasiołka Jaśliska - Polonia Kopytowa 3:2
12',24' Patlewicz Wojciech, 15' Hryniak Dominik - 30' Munia Wojciech, 47' Janas Łukasz
Jasiołka Jaśliska pokrzyżowała plany Polonii w walce o prymat w lidze Krosball Masters. Do przerwy dosłownie wszystko wychodziło drużynie z Jaślisk i po dwóch trafieniach Wojtka Patlewicza i jednym Dominika Hryniaka prowadziła 3:0. Po przerwie Wojtek Munia dał sygnał do ataku i jego bramka wlała nadzieję na odwrócenie losu spotkania. Niestety Jasiołka skutecznie broniła i nie pozwalała rozkręcić się zawodnikom z Kopytowej. Dopiero pod koniec spotkania Łukasz Janas zmniejszył rozmiary porażki, ale brakło już czasu na kolejne trafienia. Tym samym jedna zagadka jest już rozwiązana, bo przy takim wyniku szampana już piją w Łękach Dukielskich. Polonii natomast zostaje walczyć o drugą lokatę, którą stracili na rzecz Startu Rymanów.

żółte kartki - Kurdyła Damian (Jasiołka)

Iwonka Iwonicz - Start Rymanów 4:6
8' Jurczak Kacper, 27',30' Zima Jakub, 28' Dębiec Adrian - 1' Kilar Jakub, 11',22' Kasperkowicz Tomasz, 43',44' Fydrych Paweł, 50' Golowski Wojciech
Ciekawy, emocjonujący mecz gdzie prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Już w 1' dogranie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Kuba Kilar. Następnie odpowiedział Kacper Jurczak i był remis. Później swoje 10 minut miał popularny "Tevez" czyli Tomek Kasperkowicz, który dwoma trafieniami dał Startowi prowadzenie. Po przerwie Iwonka w 3 minuty odwróciła losy spotkania i to ona prowadziła po dwóch trafieniach Kuby Zimy i jednym Adriana Dębca. W to wszystko wmieszał się trener Rymanowa Paweł Fydrych, który pieknymi bramkami, najpierw z rzutu wolnego, a później sprytnym uderzeniem z woleja podniósł morale zespołu. W ostatniej akcji meczu Iwonkę dobił Wojtek Golewski i Start Rymanów mógł świętować wygraną i awans w tabeli na drugie miejsce.