Podpisano kolejne umowy najmu. W VIVO! Krosno znajdą się takie marki jak FRAC, Feniks, Evenement i Maxi Moda.
Realizowany aktualnie przez austriackiego inwestora IMMOFINANZ projekt handlowy VIVO! Krosno wzbudza duże zainteresowanie wśród lokalnych, podkarpackich przedsiębiorców. Efektem tego jest pięć podpisanych umów najmu z ich przedstawicielami. Operatorem spożywczym w VIVO! będzie mocno związany z tą częścią kraju FRAC. Pozostali lokalni najemcy to: Feniks, Maxi Moda, Evenement oraz Travelplanet (lokalny franczyzobiorca). Otwarcie krośnieńskiego centrum handlowego planowane jest na IV kwartał 2017.

FRAC jest szczególnie dobrze znany wśród społeczności podkarpackiej. Ta istniejąca od 1994 roku marka (z siedzibą główną w Rzeszowie) aktualnie, oprócz rodzimego województwa rozwija swoją sieć sklepów również na obszarze Mazowsza. W nowej krośnieńskiej lokalizacji, na powierzchni 2.000 m kw. FRAC zaproponuje to, z czego zasłynął, czyli szeroki wybór wysokiej jakości świeżych produktów, w rozsądnych cenach.

Grono lokalnych najemców w VIVO! Krosno uzupełniają ponadto: Feniks - tj. sklep z akcesoriami telefonicznymi i serwisem, dwa butiki odzieżowe: Evenement i Maxi Moda, jak również franczyzobiorca biura podróży Travelplanet.

- Podobnie jak w przypadku innych naszych projektów handlowych, również w VIVO! Krosno staramy się zaoferować mieszkańcom możliwie najlepszą i odpowiednio zbalansowaną ofertę handlową. Dlatego też nasz tzw. mix najemców obejmuje zarówno duże międzynarodowe marki, te krajowe i co równie ważne, lokalne. Co więcej, poprzez nasz projekt chcemy dać możliwość podkarpackim przedsiębiorcom, do ich ekspansji i rozwoju - skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.

VIVO! Krosno

Prace realizowane zgodnie z harmonogramem

Prace na placu budowy VIVO! weszły w kolejny etap i co ważne, są realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem. Konstrukcja stalowa centrum jest na znacznym poziomie zaawansowania, a większość głównych stalowych dźwigarów została zamontowana. W chwili obecnej generalny wykonawca skupia się na realizacji obwodowych ścian z bloczków gazobetonowych. Ponadto przystąpiono także do prac związanych z wzmocnieniem podłoża przed wylaniem płyty żelbetowej na gruncie.

Krośnieńska inwestycja, jest realizowana przez IMMOFINANZ wspólnie z partnerem tj. firmą Acteeum Group (udziały firm w projekcie kształtują się na poziomie: 85% IMMOFINANZ i 15% Acteeum).