W czwartek 16 marca na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego odbywała się akcja "Pasy" prowadzona przez policjantów.
Celem akcji "Pasy" było dyscyplinowanie uczestników ruchu drogowego łamiących przepisy prawa oraz zwrócenie uwagi na konsekwencje, jakie niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów w sytuacji zdarzenia drogowego.

W czwartkowe działania zaangażowanych było 18 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy oraz 13 policjantów z podległych jej jednostek.

W ramach akcji policjanci skontrolowali 135 pojazdów osobowych. Mundurowi odnotowali 76 naruszeń przepisów - 70 popełnionych przez kierujących pojazdami i 6 przez pasażerów. Policjanci zastosowali mandaty lub pouczenia.

Przypominamy

- Niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez kierującego pojazdem grozi nałożeniem mandatu w wysokości 100 zł oraz 2 punktów karnych.
- Kierowanie pojazdem przewożącym pasażerów niekorzystających z pasów bezpieczeństwa grozi nałożeniem mandatu w wysokości 100 zł oraz 4 punktów karnych.
- Mandat w wysokości 100 zł może otrzymać również pasażer, który nie zapiął pasów.
- Przewożenie dziecka w pojeździe: poza fotelikiem ochronnym lub innym urządzeniem do przewożenia dzieci, albo w foteliku ochronnym, siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera - zagrożone jest nałożeniem mandatu w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.