Krośnianie po serii dwóch wyjazdowych meczów z rywalami z ścisłej ligowej czołówki wracają do domu. W najbliższą sobotę 25 marca rywalem drużyny Michała Barana i Kamila Piechuckiego będzie zespół Trefla Sopot.
Miasto Szkła Krosno w dwóch ostatnich wyjazdowych pojedynkach nie zaznało smaku zwycięstwa, przegrywając po zaciętych meczach w Ostrowie Wielkopolskim z drużyną BM Slam Stal 89:78 oraz w Toruniu z Polskim Cukrem 78:74. Bardzo wyrównane i emocjonujące było szczególnie spotkanie w Toruniu gdzie na 26 sekund do końca meczu krośnianie przegrywali z Polskim Cukrem Toruń zaledwie dwoma punktami (76:74). Niestety więcej zimnej krwi i doświadczenia posiadał zespół gospodarzy, który opanował nerwy i po celnym rzucie za dwa punkty Obie Trottera wygrał ostatecznie 78:74. Najlepszym zawodnikiem Miasta Szkła Krosna w tym pojedynku był zdobywca 12 punktów Dino Pita, któremu dzielnie sekundowali Dawid Bręk (11 pkt.), Devante Wallace (11 pkt.) oraz Kareem Maddox (10 pkt.). W meczu w Toruniu nie wystąpili kontuzjowany w Ostrowie Royce Woolridge oraz Filip Małgorzaciak, który złamał palec przed meczem z Stelmetem BC Zielona Góra.

Sobotni rywal Miasta Szkła w ligowej tabeli zajmuje 8. pozycję z bilansem trzynastu zwycięstw i jedenastu porażek. Zespół prowadzony przez słoweńskiego szkoleniowca Zorana Martića pokonał w ostatniej kolejce na swoim parkiecie MKS Dąbrowę Górniczą 79:68. Najskuteczniejszym zawodnikiem tego meczu był lider drużyny z Sopotu - Anthony Ireland, który zdobył 24 pkt. oraz 7 asyst. Wspierali go w tym meczu również Nikola Marković - zdobywca 17 pkt. i 11 zbiórek, Jakub Karolak 19 pkt. oraz wielokrotny reprezentant Polski - Filip Dylewicz (14 pkt. i 6 zb.).

Pierwszy mecz między obydwoma drużynami zakończył się zwycięstwem Trefla 75:64. Liczymy, że tym razem na parkiecie w Krośnie góra będą gospodarze.

Miasto Szkła Krosno - Trefl Sopot

Sobotni pojedynek ma wyjątkowy charakter, gdyż dedykowany jest specjalnemu partnerowi meczu Fundacji DKMS. Podczas meczu z Treflem Sopot wspólnie z Fundacją DKMS będziemy prowadzili rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Każdy kibic będzie mógł włączyć się do walki z nowotworami krwi. W sobotę 25 marca wszyscy kibice w wieku 18-55 lat będą mogli zarejestrować się jako potencjalni Dawcy szpiku, a tym samym dać szansę na życie osobom cierpiącym na nowotwory krwi i potrzebującym przeszczepienia. Dlatego oprócz akcesoriów kibica warto zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Stanowisko rejestracyjne znajdujące się w hallu głównym krośnieńskiej hali, będą oznaczone logotypami Fundacji DKMS w charakterystycznych biało-czerwonych barwach. Wolontariusze fundacji będą prowadzić rejestrację, która polega na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Jak zwykle na meczach w Krośnie nie zabraknie atrakcji dla kibiców - występów MOSiR Fragolin Cheerleaders oraz Kroskoczka - maskotki krośnieńskie zespołu czy też konkursów w przerwie meczu. Początek meczu o godzinie 18:00.

Bilety na pojedynek z zespołem Trefla Sopot można zakupić w biurze klubu (Hala MOSiR przy ul. Bursaki) oraz za pośrednictwem serwisu Kupbilet.